10 Haziran Güneş Tutulması, Kalbindekini İtiraf Et

10 Haziran Güneş Tutulması, Kalbindekini İtiraf Et

10 Haziran 2021’de güçlü etkilerini uzun süre hissedeceğimiz, dünya genelinde büyük değişimlere sebep olacak bir Güneş tutulması gerçekleşiyor. Yurt ve dünya genelindeki etkileri hakkında pek çok astrolog, çok detaylı yorumlar yaptı. Biz de bireysel düzlemde neler beklemeliyiz bir göz atalım dedik.

Tutulma anında retro Merkür Ay ve Güneş ile kavuşum halinde. Tutulmanın da etkisi ile ruh halimiz değişken ve duygusal olmaya yatkın olacaktır. İlişkiler konusunda içimizdekileri partnerimize dökme ihtiyacı duyabiliriz. Duygusal hassasiyet, altıncı hissimizin de açık olmasına olanak sağlayacaktır. Yine de dikkat etmemiz gereken bir konu duygularımızın etkisiyle kısıtlı bir algı ile hareket ediyor olabileceğimiz. İletişimin çeşitli araçlar aracılığıyla yüksek olacağı bir gün olacaktır. Değişik insanlarla buluşabilir, karşılıklı konuşabilir, varsa sorunları çözmeye çalışabilir veya eski günleri anarak güzel vakit geçirebiliriz. Tutulma enerjisinde gergin ve asabi tabiatlı insanlarla konuşmak bir hayli zor olacaktır. Bu tip insanlar, çocukça duygularla kavga başlatmaya meyilli olabilir, sağduyudan yoksun tavırlarıyla ortamı gerebilirler, uzak durun. Kavga ve tartışma döngülerine girmemeye gayret edin.

Gökyüzünün kaotik enerjisi nedeniyle planlar dahilinde çalışmak mümkün olmayacak; araya giren telefonlar, hesapta olmayan toplantılar günün verimsiz geçmesine sebep olacaktır. Özellikle bugün anlaşma, sözleşme imzalamaktan kaçınmakta fayda var. Günü en iyi değerlendirme yolu sanatsal faaliyetlerde bulunmak, yaratıcı işlerle uğraşmak olacaktır. Bir besteci çok başarılı bir beste yapabilir, bir ressam resmine çok kreatif detaylar ekleyebilir. Sanatsal olanla ilgilenmek çok daha iyi sonuç verir. Sol beyin işlerinde sonuç almak zor olacaktır. Bu arada gökyüzünde kilo almaya uygun açılar var, belirtmiş olalım. Bazılarımız yeni bir işe başvuracak veya başlayacak. Çalışma ortamıyla ilgili değişiklikler ve düzenlemeler yaşayanlarımız da olabilir.

Tutulmadan 5 gün önce bir Mars Pluto karşıtlığı gerçekleşecek. Hepimiz bir parça gergin hissedebiliriz. İçimizde kaynayan bir enerji durduğumuz yerde durmamızı engelleyecek gibi görünüyor. Spor yaparak veya yaratıcı bir işle uğraşarak bu enerjinin dışarı akmasını sağlamamızda fayda var. Özellikle genç olanlarımız için bu kuvvetli enerjileri içerde tutmanın zor olacağını söylemek gerekir. Gündemimizdeki konulara göre bazılarımız kendimizi kurban gibi hissedebiliriz ya da üzülecek bir konumuz varsa üzüntüden kahrolabiliriz. Kazanmak, üstün gelmek için çabaladıkça kendimizi uygun olmayan durumlara sokabiliriz. Düşmanca ve kaba tavırlarla üzerimize gelmeye kalkan insanlar olabilir. Bazı kişiler kafalarında takıntılı şekilde kurdukları sonuçları elde etmek için ellerinden geleni yapabilirler. Eğer bunlardan biriysek sakince oturup bu şekilde davranmaktaki motivasyonumuz, güdümleyicimiz nedir diye düşünmekte fayda var. Aksi takdirde karşımızdakini kendimize düşman etmekten başka bir sonuç elde edemeyiz.

Üzerinde çalıştığımız bir projeyi sonuçlandırmak için çabalıyorsak gökyüzü bunun için uygun olabilir. Özellikle 1-2 sene önce başladığımız üzerinde yeterince çalışılmış projeleri güzel şekilde sonuçlandırmak ve meyvelerini almaya başlamak mümkün.

Bu karşıtlık enerjisi romantik ilişkiler bazında da zorlu durumlar yaratacaktır. Bekarlar eğer bu tarihlerde yeni birileriyle görüşmeye başlayacaklarsa dikkatli olmalarında fayda var. Özellikle erkekler arasında avcı, şiddete meyilli, narsisistik kişilik bozukluğu olan tiplere rastlanma ihtimali yüksek olacaktır. Kadına şiddet, taciz ve tecavüz konularında da özellikle böyle bir açı altında uyarıda bulunmakta fayda var. Dikkat edin. İlla yeni biri olmak zorunda değil; eski koca, eski sevgili, güncel koca.. Şayet adamın sicili temiz değilse, şiddete başvurmuşluğu varsa, şu günlerde ilişkiniz sorunluysa gerçekten dikkat. Kendinizi korumak için altıncı hissinizi açık tutun.

Konu ilişkilere gelmişken Venüs ve Uranüs arasında altmışlık bir açı gerçekleşiyor. Bu açı güzel sosyal ortamlarda bulunacağımızın haberini veriyor. Bazılarımız için heyecan verici, romantik karşılaşmalar söz konusu olabilir. Bu transitin etkisiyle yıldırım nikahı ile evlenip sonrasında yıldırım hızıyla boşanmak da mümkün. Dikkat.. Evli veya ilişkisi olanların ilişkilerine hareket getirmek için değişik mekanlarda vakit geçirip normalde yapmadıkları aktiviteleri denemeleri keyifli olabilir. Finansal anlamda beklenmedik bir kazanç gelebilir. Değişik bir alanda yatırım yaparak para kazanma şansı olabilir. Bazılarımız için piyangodan para kazanmak bile söz konusu olabilir. Yeni bir şey satın alıp mutlu olabiliriz. Görünümümüzü değiştirme isteği içindiysek tarzımız dışında hatta biraz da cüretkar bir şeyler denemek mümkün. Değişik bir tarzda elbise, ayakkabı vs almak hoşumuza gidebilir.

Satürn Uranüs arasındaki kare açının etkileri ise şu şekilde gözlemlenebilir. Kendi hayatlarımızda devrim niteliğinde hareketler yapabiliriz. Şehir değiştirebiliriz, müzmin bekar olarak nam salmışken ani bir kararla evleneceğimizi duyurabiliriz, yıllar sonra okula geri dönebiliriz ya da ne bileyim hiç boşanmaz denen çiftler boşanma kararı alabilir. Son kullanma tarihi çoktan geçmiş ve kişisel evrime imkan tanımayan kapalı yapılar sonlanabilir, şekil değiştirebilir. Negatif bir çevrede bir sonraki saniye ne olacağını bilemez halde bulabiliriz kendimizi. Kaza ihtimallerini de göz önünde bulundurmak lazım. Satürn Uranüs karesi bolca uçak, tren, araba kazası getirebilir. Dikkat. Özellikle keyfi seyahatleri ertelemek akıllıca olur. Trafikte kaosun parçası olmak bile yeterince sinir bozacaktır.

Genellikle hayatlarımızda değişim gerekiyorsa tutulma açıları bizi mutlaka etkileyecektir. Sürekli yanlış kararlar alarak hayatımızı hayat amacımızdan çok uzağa inşa ediyorsak sistem bize küçük bir müdahalede bulunur. Bu müdahalenin neye benzediğini biraz açıklayalım. En tepedeki hedefi vereyim örnek olarak; her ruh öğrenmek, kendini gerçekleştirmek, kendinin en iyi versiyonu olmak, yaradanın esmalarını kendinde açığa çıkarmak üzere dünyaya gelir. Ben yolda kayboldum diyelim. Hayat amacımdan saptım ve günlük dertlere kapılıp gittim. Para hırsıyla oraya, buraya saldırıyorum, cebime girecek parayı çoğaltmak için bin türlü üçkağıt yapıyorum, yalakalık ediyorum, beni mutlu etmeyen bir iş yapıyorum. Satürn önce küçük uyarılar yapar, anlamazsak bir Satürn Uranüs karesinde değişim için bizi zorlayabilir. Bu sebeple hayatta attığımız her adımda kendimize şu soruyu sormamızda fayda var? ‘Bu doğru mu? Benim hayat yoluma uygun mu?’ Yanlış bir adım atıyorsak ruhumuz sıkılır. Ruhumuzun sıkıldığını farketmiyorsak bir şeyler ters gitmeye başlar. Bu küçük sinyalleri okumayı bilmek önemli. On tane yanlış adım atıp hayatımızda doğru şeyler olmasını bekleyemeyiz. 13-14 sene önce bi ‘Secret’ furyası koptuydu, bugün hala bakıyorum kendine istek panoları yapanlar var. Ama o iş öyle yürümüyor. Benim bir dolu yanlış atılmış adımım varsa hayat bana tüm istediklerimi tek seferde verip yaymama, aynı kafada devam etmeme müsade etmez. Kendimize sormak zorundayız; doğru bir hayat mı yaşıyorum, beni iyi insan yapan meziyetlere -bu konuyla ilgili Jüpiter Balık yazımızı okumanızı tavsiye ederiz- sahip miyim, bedenime iyi bakıyor muyum, doğru işi mi yapıyorum, doğru insanla mı birlikteyim, ilişkim beni büyütüyor mu, insanlara faydalı mıyım? Bu soruları çoğaltmak mümkün. Anahtar nokta şu ki; soruyu sorduğumuzda kendimize dürüst bir cevap vermeliyiz. Dürüst olabildiğimiz seviyede hayatımızı doğru bir çizgiye çekeriz. Ben yanlış bir insanla evliysem sağlığımın düzgün, işimin yolunda, içimin huzurlu olmasını bekleyemem. Yanlış bir adım, hayatlarımızda sırayla pek çok alanda bozulmalara sebep olacaktır. Değişim için cesur olmak gerekir. Korkunun kimseye faydası olmadığı ve hayatlarımızı kemirerek tükettiği ortada olan bir gerçektir.

Güneş ve Neptün arasındaki altmışlık açı, sert bir açıdan negatif etki almıyorsak, belli belirsiz, hayatın her alanına hakim pozitif bir etki yaratacaktır. Ailemize ve arkadaşlarımıza daha bağlı hissedebiliriz, büyük bir bütünün parçası olma hissi ile her ne yapıyorsak keyifle yapabiliriz. Ancak bu açı global olarak meydana gelen olaylardan daha fazla etkilenmemize de sebep olabilir. Zor durumdaki insanlar kalbimizi acıtacaktır, onlara yardım etmenin bir yolunu ararken bulabiliriz kendimizi. Maddi durumumuz iyiyse veya bütçemiz elverdiğince ihtiyacı olanlara yardımda bulunabiliriz. ‘Ayın sonunu zor getiriyoruz’ diyorsanız istedikten sonra yardım etmenin yolu mutlaka bulunur diyeceğim. Evde kalmış yünlerden çocuk ve bebek kazakları örüp ihtiyaç sahiplerine verebilirsiniz. SMA’lı bebekler gerçekten yardım toplamakta zorlanıyorlar, onlardan birinin yardım toplamasına destek olabilirsiniz. Ayın sonunu zor getiriyoruz deyip gereksiz şeylere para harcayabiliyorsanız aslında paranız vardır, birilerine yardımda da bulunabilirsiniz o zaman. Sadece harcamaları gözden geçirmek yeterli olacaktır. Hiçbir şey yapamıyorsanız dua edin derim. Hastalıkla uğraşan, para sıkıntısı çeken tüm insanların işleri kolaylaşsın diye dua edin. Ne yapabiliyorsanız yarına bırakmayın, şimdi yapın.

Neptün ve Pluto arasındaki sekstil açı ise gerçekleri tüm açıklığı ile görmemizi sağlayacak. Bir anlamda ufkumuz ve anlayış kabiliyetimiz genişleyecek. Hazır olanlarımız kendi küçük aydınlanmalarımızı yaşayacağız, farkındalığımız artacak. Bu dönemde maddi kazanımlar peşinde koşmak yerine ruhumuzu arındırmak ve geliştirmek çabasında olmak, kötü alışkanlıklarımızdan kurtulmak için aksiyon almak çok daha iyi sonuç verecektir. Kötü alışkanlık derken sadece alkol, sigara gibi madde bağımlılıklarından bahsetmiyorum. Bedenimize ve ruhumuza özen göstermemek, dedikodu yapmak, vaktimizi verimsiz kullanmak, toksik ilişkilerde ısrarcı olmak da kötü alışkanlıktır aslında. Tüm bunları hayatımızdan çıkarmak için uygun bir enerji var, kullanın. Sizi aşağı çeken insanlarla görüşmeyin, dedikodudan başka bir konuşma şekli olmayan insanları hayatınızdan çıkarın. Titreşiminizi yükseltmeyen her insan, her alışkanlık uzun vadede ruh ve beden sağlığınızdan ve en önemlisi mutluluğunuzdan yer. 10 Haziran Güneş tutulması, kendi hayatlarımızdaki küçük devrimleri gerçekleştirecek adımları atmak için uygun bir zaman. Adımın ne kadar küçük olduğunun önemi yok, sadece kararlı olmamız önemli. Dedikoduya meraklı bir insanı bir kerede hayatından çıkarıp atamıyorsan küçük bir adımla başla; onun dedikodularına karşılık verme, konuşmasına devam etmesini sağlayan soruları sorma. Kim bilir karşındaki insanın bile değişmesine katkın olabilir belki de.. Kalbimizin derinlerinde yatan istek ve arzulara ulaşmak için yapmamız gereken kendi küçük devrimlerimizin küçük adımlarının neler olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Sadece biraz cesaret, samimiyet ve kalbimizi ortaya koyabilme gücü. Kişisel devrimler korkmadığımızda başlar..

Aşkla ve ışıkla kalın.