10 Temmuz Yengeç Yeni Ayı

10 Temmuz Yengeç Yeni Ayı

10 Temmuz günü sabahın erken saatlerinde gerçekleşecek Yeni ay, pek çoğumuzun hayatını derinden etkileyecek gibi görünüyor. Aynı bir önceki Dolunayda olduğu gibi pek çok açı devrede ve her burç hatırı sayılır etkiler alıyor. Aşağıda bahsettiğimiz açıların bir kısmı Yeni aya doğru gittiğimiz şu günlerde, bir kısmı da Yeni ay ertesinde gerçekleşiyor olacak. İki hafta gibi bir zaman dilimi içinde gökyüzünde hayatlarımızı derinden etkileyecek pek çok hareket olacak. Son altı ay içinde gökyüzünün mottosu bak, gör, değiş, hayatını değiştir şeklindeydi. Bir önceki Dolunay döneminde görevini yerine getirmekten kaçınanların hayatında taşlar en altlardan oynatılmaya başlandı. Geçmişteki her bir yanlış seçimin, her bir yanlış adımın bugünümüzü nasıl olumsuz etkilediği gözlerimizin önüne bir bir serildi. Hayat yanlış adımlar atmak için çok kısa. Yanlış adımları düzeltmemek,  adım attığımız her işte önümüze dağlar dikilmesinin tek sebebidir aslında. Yanlış adımları yavaş yavaş doğrularıyla değiştirmek, gözümüzün önündeki perdeyi kaldırmaya niyet etmek bu senenin sonuna kadar istediğimiz gibi bir hayat yaratmamızı mümkün kılacaktır.

Gökyüzünde gerçekleşen açıların hayatımıza neler getireceğine bir göz atalım birlikte.

Güneş ve Neptün arasında 15 Temmuzda gerçekleşecek üçgen açının etkileri Yeni aydan itibaren hissedilir olacak. Rahatlatan, yumuşak, ilham veren etkiler söz konusu. Sanki görünmeyen enerji formlarına karşı hassasiyetimiz artmış gibi hissedeceğiz. Çevremizdeki insanlara karşı çok daha hassas bir algı ve yaklaşım içinde olacağız. Sanatsal veya ruhsal konularda çalışmalar yapmak ve üretmek için uygun zamanlar. Bazı kadersel olaylara doğru yönlendiriliyormuşuz hissimiz olacak.

Güneş Pluto karşıtlığına doğru gidiyoruz. Farkındalık sahibiysek, bu açıyı gayet pozitif kullanıp güç ve kontrol ile ilgili takıntımızı fark edebiliriz. Farkındalığımız yoksa başkaları üzerinde güç uygulamak, kontrol etmek isteyebiliriz. İnat edebilir, katı ve şüpheci davranabiliriz. Manipüle edebilir veya edilebiliriz. Otorite figürleri tarafından dışlanmış hissedebiliriz. Kaba kuvvet ve zorbalığa giden davranışlar sergileyenlerimiz olmaz inşallah. Gökyüzü sert enerjilere müsait.

Ay Pluto karşıtlığı bazılarımızın duygusal transformasyonuna sebep olurken aile içi ilişkilerin değişimine, bazı durumlarda aile sırlarının ortaya saçılmasına, karmik karşılaşmalara sebep olacak. Negatif etkilerle ise manipülasyon, anneyle veya bir kadınla çatışma, cinsel taciz, kötülük, çocuklarımızın hayatında krizli durumlar, geçmişte yaptığımız kötülüklerin bedelini ödeme gibi durumlar olabilir. Sert açıları olumlu kullanmaya, olumlu tepkiler vermeye ve olumlu etkiler almaya niyet edelim.

Ay Pluto karşıtlığı aslında sıklıkla içsel bir çatışmadır. Yani kendi içimizde çözemediğimiz, yüzleşemediğimiz, kabul edemediğimiz, kararını verip uygulayamadığımız bir çatışmadır. Varoluş işimizi kolaylaştırmak için karşımıza çatışacak bir insan çıkarır. Bu sıklıkla Plutonyen karakterde biri olacaktır; yani gözü kara, her türlü hareketi bekleyebileceğin biri. Bu insanla çatışmak suretiyle içsel tamamlanmamızı yaşamamız pek muhtemel görünüyor. Her iki tarafın da plutonyen karakterler olması halinde kıran kırana bir savaş beklemek mümkün. Şimdiden hayırlı olsun ve geçmiş olsun diyeceğim. Tam kavuşumun yeni aydan sonra 17 Temmuzda gerçekleşeceğini söylemeliyim. Yani haritanız bu göksel yerleşimden etkileniyorsa yeni ay zamanı, ay pluto karşıtlığının ayak seslerini duymaya başlarsınız. Çatışma konunuz her neyse, bu konuda karar almak gerekiyorsa bu karar alma sürecini bayramdan sonraya bırakmakta fayda var. Bu günlerde alınacak bir karar son derece ego merkezli olup sonrasında bizi pişman edebilir veya en azından işimize yaramayabilir. Kişisel haritalarınızın içeriğini bilemiyoruz. Söylemiş olalım. Konunun ne olduğuna göre yorum size kalmış.

Ay Neptün üçgeni, sezgilerimizin artmasına sebep olurken, olduğu gibi çıkan rüyalar görmemizi de sağlayabilir. Başkalarının duygu ve düşüncelerine karşı da hassasiyetimiz yükselecek. Romantik ilişkilerimizde pozitif etkileşimler hakim olacak. Daha önce tecrübe etmeyenler bu transit esnasında koşulsuz sevgiyi ilk defa tecrübe etme şansı bulabilirler. Hafif hülyalı bir ruh hali vermesi nedeniyle iş bitiricilik yönümüzün pek işe yaramayacağını, bu enerjiyi plan yapmak veya sanatsal faaliyetler için kullanmanın daha faydalı olacağını söylemekte fayda var.

Merkür Neptün karesi, yazarlar ve sanatçılar için pozitif etkileri olabileceği gibi bu tip yaratıcı alanlarda çalışan kişilerin kendilerini çevrelerine anlatmakta zorlanmaları da söz konusu olabilir. Yine bu kişilerin bu dönemde yapacağı iş anlaşmalarında sert pazarlıklar söz konusu olabilir. Deniz, özellikle okyanusla ilgili aktivite veya işlere dikkat etmekte fayda var. İletişim sorunu yaşanabilir, tedbirli olmakta fayda var. Ayrıca gündelik ilişkilerimizde yanlış anlamalar söz konusu olabilir. İletişimin ana noktalarına odaklanmak iyi olur, yoksa ilişkilerimiz konusunda kafamız karışabilir. Reddedilme veya reddedilmiş hissetme ihtimalimiz var. Skandallara yol açacak ayarsız hareketlerden kaçınmak yararımıza olur. Beyaz yalanlarımızın bile ortaya çıkma durumunda büyük tatsızlıklara ve utanç verici durumlara sebep olabileceği göksel enerjiler söz konusu. Alkol ve uyuşturucudan özellikle uzak durmak akıllıca olur, etkileri yıkıcı olabilir. Müzik dinlemek, sanatla uğraşmak, meditasyon yapmak, içe dönmek, dua etmek fayda sağlayacaktır. Merkür Neptün karesi de Yeni aydan önce gerçekleşecek bir gökyüzü hareketi. Olumsuz etkileri yeni ay günü hafiflemiş olacaktır.

Mars Venüs kavuşumu ise yeni aydan sonra gerçekleşecek bir gökyüzü hareketi, ancak yeni ay anında kavuşuma çok yakın oldukları için etki hissedilir durumda olacak. Pozitif anlamda aşk ilişkilerinde duygusallığa sebep olabilir. Aşık olma ihtimalimiz artar. Zaten aşıksanız sevgilinizi mutlu edecek hareketler yaparsınız. Negatif anlamda ise tepkisel, itkisel duygusal seçimler söz konusu olabilir. Yapınızda varsa kıskançlık kaçınılmaz olacaktır. Aşırı hassas tepkiler veya eşle çatışma, sabırsızlık, kabalaşma beklenebilir. Bekarların yeni bir ilişki için  aksiyon alabileceği zamanlar. Aşkını ilan etmek, evlilik teklifinde bulunmak için de güzel bir zaman olabilir.

Görünüşünde yenilik yapmak isteyenler alışverişe çıkabilir, güzellik salonundan randevusunu alabilir. Kilo vermek isteyenlerin de diyete ve spora başlayabileceği bir tarih.

Jüpiter Merkür üçgeni ise çalışmak, öğrenmek, yeni yetenekler edinmek, dünya görüşünü genişletmek için pozitif etkilere sebep olur. Özellikle bu günlerde seyahat etmek çok keyifli olacaktır. Satış ve pazarlama için güzel etkiler söz konusu olabilir; haritanıza ve yaptığınız işe göre bu etkilerden faydalanmak isteyebilirsiniz. Gelecekle ilgili plan yapmak ve detaylandırmak için harika zamanlar. Yeni iş fırsatları kapınıza gelebilir. Özellikle Merkürü ilgilendiren yayıncılık, yazarlık, medya, mali danışmanlık gibi işler için şanslı zamanlar. Öncesinde üzerinde detaylı çalışılmış işlerden sonuç almak için çok güzel bir gökyüzü.

Satürn Mars karşıtlığı, Yeni aya yaklaştığımız şu günlerde yaşanıyor. Haritamızın aldığı etkilere göre zorluklarla karşılaşma, büyük sorumluluklar alma ihtimalimiz söz konusu olabilir. Hemen moralimizi bozmamakta fayda var; üzerimize aldığımız görevleri yerine getirmekle, zorlukları aşmakla karakterimizi güçlendireceğimizi belirtmek gerekiyor. Bu dönemde aldığımız kararlarda bizden daha güçlü, belki de otorite konumunda birilerinden etkilenme ihtimalimiz var. Bu patronumuz, bir öğretmenimiz ya da babamız olabilir. Beklenmedik olaylarla kısıtlanma ihtimalimiz söz konusu olabilir. Bizim hedeflerimiz ve diğer insanların ilgi alanları arasındaki farklılıklar da bize hareket kısıtlaması getirebilir. Kızgınlık, öfke patlamaları, birden alevlenen tartışma ortamlarına hem iş ortamında, hem de romantik ilişkilerde rastlamak mümkün. Yaşça büyük kişilerin bakımıyla ilgilenmemiz gerekebilir. Başarı için çok çalışmanın gerekli olduğunu anlayacağız, gökyüzünün bir tarafı rahat etkilerle tatil yapmaya, işleri sermeye çağırırken diğer tarafı başarının adanmışlık gerektirdiğini bize sürekli fısıldayacak. Bu süreçte çıkabilecek tartışmalarda en büyük başarı sakin kalabilmek ve karşımızdakini anlamaya çalışmak olacaktır. Bu dönemde yapacağımız hataların ciddi sonuçları olacaktır. Dişlere, kemiklere dikkat. Yaz mevsiminde olmamıza rağmen bağışıklığımızın düşmesi ve yorgun hissetmemiz olasılıklar arasındadır.

Birilerinin bizim istek ve arzularımızla zıt tavırlar içine girme ihtimali söz konusu, ancak Satürnün her zaman doğru olandan taraf olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Bu dönemde olan her şey bizim neyin ne olduğunu anlamamıza hizmet ediyor olabilir. Neyin ne olduğu anlaşıldıktan sonra yeni başlangıçlar yapmak mümkün olacaktır. Mars ve Satürn arasındaki bu karşıtlık, bugüne kadarki negatif veya pozitif hareketlerimizin sonucunu görmemize de sebep olacaktır. Yani bu karşıtlık bir nevi Jüpiter gibi de etki eder. Bir çoğumuz bu karşıtlığın ardından hayatlarımızda gerekli değişiklikleri yapma yoluna gidebiliriz. Bize zorluk çıkaran insanlar bırakmamız gereken olumsuz yönlerimizi, alışkanlıklarımızı işaret ediyor olabileceği gibi kurtulmamız gereken ilişki kalıplarını ve insan tiplerini de gösteriyor olabilir. Bize sürekli engel çıkaran, manipüle eden, üzerimizde güç uygulamaya veya kısıtlamaya çalışan, kıskanç, kötü niyetli, ilişkide sadece kendi çıkarlarını düşünen, ilişkiye katkıda bulunmayan insanları hayatımızdan çıkarmak için güzel bir zaman dilimi. Özellikle paramız ve sunduğumuz imkanlar için bizimle beraber olan insanları farketmemizi sağlayabilecek bir gökyüzü enerjisi. Bunu fark edip yine de ilişkiye devam etmeyi seçersek sonrasında duyacağımız pişmanlık da büyük olacaktır. Her şey bittiğinde kendimizi aptal gibi hissetme ihtimalimiz yüksek.

Venüs Satürn karşıtlığı, yalnız ve izole hissetmemize, finansal konularda zorluk ve gecikmeler yaşamamıza, otorite figürlerinin ilişkilerimizi onaylamamasına, soğuk, kaba, suratsız ve özensiz kişilerle ilişkilere çekilmemize sebep olabilir. Elbet içine düştüğümüz her durumun bize anlatmak istediği bir ders vardır. Bunu anlamaya niyetli olmak hatalarımızdan ders çıkarmamızı mümkün kılar. Bu karşıtlık sayesinde ilişkiler ve para konularında kendi küçük aydınlanmamızı yaşama ihtimalimiz vardır.

Pluto Neptün arasında gerçekleşen altmışlık açı, ruhsallığımızla ilgili yaşayacağımız tecrübeleri işaret etmektedir. Bu açı sayesinde daha derindeki gerçeklikleri sorgulama ihtiyacı duyacağımız garantidir. Öncesinde katettiğimiz yola göre bazı gerçeklerin farkına varma ihtimalimiz de vardır. Bu dönemde içe dönmek, tefekkür etmek, sorgulamak, din ve ruhsallıkla ilgili okumak, araştırma yapmak ekstra faydalı ve olumlu sonuç verici olacaktır.

Ani etkilerin gezegeni Uranüs ve Venüs arasındaki kare açı, güzellikle ilgili işlere sürprizler getirebilir. Bu tabii ki pozitif ve negatif olabilir. Aynı etki aktör, aktris ve şarkıcılar için de geçerli. Olumlu şekilde işlerinde, gelirlerinde artış olabileceği gibi, yaşanan rekabet nedeniyle kaybeden taraf da olabilirler ve bu çok sürprizli biçimde de gerçekleşebilir. Sözleşmeler hazırlanır, şartlar konuşulur, anlaşılır ve imzadan dönülebilir. Yine bu açının etkisiyle kısıtlayan, beslemeyen, sürekli sorun çıkaran ilişkiler aniden bitebilir. Bitirmeyi hiç düşünmemiş tarafın, son bir hareketle sabrı taşabilir. Ya da siz terketmezseniz sevgiliniz, eşiniz terk edebilir. Finansla ilgili sektörlerde şok para kayıpları olabilir. Aceleye gelmiş finansal kararlar kötü sonuçlanabilir. Sanatçıların sıra dışı işler çıkarması için uygun bir dönem.

Uranüs ve Mars arasında gerçekleşen kare açı, işle ilgili konularda veya spor müsabakalarında gösterdiğimiz azim ve çaba sonucu zorlu rakiplerin önüne geçerek sürpriz başarılar elde etmemize sebep olabilir. Kariyer alanında ani değişiklikler, olumlu veya olumsuz olabilir. Karşı cinsle beklenmedik karşılaşmalar söz konusu olabilir.

Uranüs güneş karesi, yaptığımız işten memnun değilsek ani bir iş kaybı ancak ardından daha iyisini bulmak söz konusu olabilir. Mevcut hayatınızı tamamen değiştirmek için güçlü bir itilim duymak mümkün. Ani ve beklenmedik bir kararla boşanmak ve yeni bir hayata başlamak da mümkün. Bunu yaptıktan sonra aslında uzun zamandır bunu istediğinizi fark edebilirsiniz. Kazalara dikkat etmekte fayda var. İstenmeyen gebeliklere dikkat etmekte fayda var. Hayatın pek çok alanında beklenmeyen değişimler söz konusu olabilir.

Uranüs Satürn karesi, son kullanım tarihi çoktan geçmiş, içindeki kişilerin büyüyüp gelişmesine imkan tanımayan ilişkilerin bitmesine imkan tanır. Yeni ve modern olana hayatımızda yer açmak için güzel bir enerji. Eski, modası geçmiş, beslemeyen, büyütmeyen yapıların sonu. Hayatlarımızda devrim niteliğinde hareketler yapacak motivasyonu bulacağız. Biz değişmezsek Uranüs Satürn karesi her birimizi ihtiyaç duyduğumuz alanlarda değişime zorlayacak. Bazılarımız için otoritemizin yıkılması, sosyal statümüzün yerle bir olması, kariyerin sonlanması gibi durumlar söz konusu olabilir.Yeni bir sosyal çevreye girmek, stresli durumlar, çevreden gelecek tepkileri tahmin edememek gibi konularımız olabilir. Rutinlerimizin, alışkanlıklarımızın sürpriz şekilde değişmesi mümkün. Yıllardır ilmek ilmek işlediğimizi sandığımız ilişkilerin aniden son bulması, sağlıkta ani kötüleşmeler, ani kronik hastalıklar ve kaza olasılıkları söz konusu olabilir.

Yani gökyüzü diyor ki; ‘Hayatının her alanında temizlik yap, bozuk olanı düzelt, düzelmeyeni elden çıkar, değiştir, sen harekete geçmezsen ben seni harekete geçireceğim, sen adım atmazsan zorla adım attıracağım.’ Gökyüzünün bizlere yaklaşımını göz önünde bulundurarak hayatımızın her alanını gözden geçirmekte ve yapılması gerekenleri yapmakta fayda var. İşimizden memnun değilsek bu konuda harekete geçmemiz, romantik ve diğer yakın ilişkilerimizi iyileştirmemiz, sağlığımızı ilgilendiren konuları ele almamız yararımıza olacaktır. Gereken adımları atmadan hayatımız hakkında sürekli şikayet etmenin bir anlamı yok. Yanlış yerde durup para kazanmayı beklemek, sürekli yanlış ilişkilere çekilip mutlu olmayı istemek, bedenimize kötü muamele edip sağlıklı ve dinç olmasını ummak hata olacaktır.

Gökyüzü kare ve karşıt açılarla bezenmiş olabilir. Tüm bu etkilerle ne yapacağımız bize kalmıştır. En iyisine niyet edelim ve en iyisini umalım.

Sağlık, aşk ve ışıkla kalın..