11 Şubat Yeni Ayı, Değişmeye Hazır Olanları Görelim

11 Şubat Yeni Ayı, Değişmeye Hazır Olanları Görelim

11 Şubat günü, İstanbul saati ile 22.05’te Kova burcunda bir Yeni ay gerçekleşiyor. Anın yükseleni Terazi.  14 Şubattaki Sevgililer Günü’nden hemen önce gerçekleşen bu Yeni ay, güzel bir hafta sonu geçirmemizi mümkün kılacak açılar içeriyor. Gelin birlikte göz atalım.

Venüs Jüpiter Kavuşumu

İki iyicil gezegenin kavuşumu olan Venüs Jüpiter kavuşumu, son derece olumlu ve şanslı bir açı oluşturuyor. Olaylara olumlu tarafından bakma eğiliminde olacağız. Ancak unutmamamız gereken bir nokta var. Varoluş artı ve eksi kutupların karşılıklı etkileşimi ile ilerler. Yani ‘Olması gerekiyorsa olur’ şeklinde bir tavır, bu açının olumlu etkilerinden faydalanmak için yeterli olmayacaktır. Yani hayat bizden aksiyon almamızı bekler. Gökyüzündeki bu açı geçip gittiğinde, kendimizi tembellik yapmış ve şansın neden bize gülmediğini merak eder şekilde bulabiliriz. Unutmayın, büyük ikramiyenin size çıkabilmesi için bilet almanız gerekir. 

Bu güzel açı, yeme-içme konularını da abartmamıza sebep olabilir. İşin içinde Jüpiter varken yiyip-içtiğimiz her şey kilo fazlası olarak geri dönebilir. Bu sebeple hafta sonu yiyelim ve içelim ama ayarında.

Bir ilişkisi olanlar bu açıdan olumlu etkilenecekler. Bir ilişkisi olmayanlar ise kendi başlarına vakit geçirmekten keyif alacaklar. 

İşle alakalı konularda sıkı çalışmamızın meyvelerini toplayacağımız bir dönem söz konusu. Haritamızın aldığı etkiye göre büyüme fırsatları ile karşılaşabiliriz.

Satürn Uranüs Karesi

Yeni ayı etkisi altına alan bir diğer astrolojik açı ise Satürn Uranüs karesi. Kişisel özgürlüklerin kısıtlanıyor olması pek çoğumuz için can sıkıcı bir etki yaratabilir. Kendimizi sıkışmış ve sabırsız hissedebiliriz. Şartları değiştirmek için aynı tempoda çalışmaya devam etmek yapılacak en mantıklı hareket olacaktır. Ayrıca bu açı uykusuzluk yaratabilir. Gevşemek için alternatif yöntemlerden yararlanmak fayda sağlayacaktır. 

Bu arada farkındalığımızı arttırmak için varoluşun başımıza doladığı dertleri doğru okuyamıyorsak bu açıyı biraz zor atlatabiliriz. Hepimizin hayatlarını oluşturan genel bir yapı vardır. Ancak her yapı zaman içinde değişmeye ve evrilmeye ihtiyaç duyar. Hayatımızda değiştirmemiz gereken davranış ve alışkanlıkların farkında değilsek ve anlama konusunda dirençliysek Satürn devreye girer. Bu Yeni ayda değişmeye istekli olan kazanacaktır. Değişime hazır ve istekli olanlarımız için bu Yeni ay, kelimenin tam anlamı ile bir itici güç oluşturacak. Atmak istediğimiz adım her ne ise kendimizi kolaylıkla ilerler ve aklımızda olmayan yeni kararlar alıp uygularken bulabiliriz. Gökyüzündeki bu enerjileri kullanmakta fayda var.

Mars Neptün Sekstili

Mars Neptün sekstili, Yeni ayın hemen ertesinde Sevgililer Günü’nü destekleyen romantik çağrışımlar içeriyor. Ayrıca pazarlama ve satışı da olumlu etkileyen bir açı. Ancak ürünümü pazarlayacağım ve satacağım diye insanları aldatmamak gerekiyor. 

Empati yeteneğimizin de artacağı bir dönemden geçiyoruz. Çevremizdekilere empati, kendimize de öz-şefkat ile yaklaşmak yararımıza olacaktır. Kaba ve eleştiren bir tavrın işlerimizi kolaylaştırmadığı kesin.

Bu Yeni ayın, kişisel ilerleme ve başarı hedeflenen girişimler için uygun bir başlangıç olduğunu söyleyebiliriz. Satürn Uranüs karesi genel durumlarla ilgili değişimin kapıda olduğunu haber verirken Venüs Jüpiter kavuşumu ile Mars Neptün sekstili nasıl daha iyi bir insan olabileceğimizi ve kendimize dürüst olmayı öğretecek gibi görünüyor.

Bu Yeni ayın etkilerini önümüzdeki dört hafta boyunca hissetmek mümkün. Aksiyon almak için uygun zaman dilimi ilk iki hafta. Özetlemek gerekirse Yeni ayı takip eden ilk birkaç gün işle ilgili planlar yapmak, yeni hedefler belirlemek için son derece müsait. Atılacak adımları doğru belirlersek bir sonraki Dolunayda sonuç almaya başlayabiliriz. 

Kova burcunda gerçekleşen bu Yeni ay, bize faydası olmayan alışkanlıklarımızı bırakmak için de uygun bir zaman dilimi. Gökyüzüne hakim olan Kova etkisi ile sorunların kökenine inmek için akılcı yöntemler kullanabiliriz. Ayrıca bu Yeni ayın, hakkında sürekli konuşulan Kova çağı için bir nevi aktivasyon kapısı olduğunu söylemek mümkün. Neye odaklanırsak onu çoğaltırız. Zihnimiz negatif düşünme eğiliminde olsa dahi pozitife odaklanmakta fayda var. İyisini düşünelim ve iyisi için harekete geçelim ki iyisi olsun.