13 Ocak Oğlak Yeniayı, Pozitif misiniz?

13 Ocak Oğlak Yeniayı, Pozitif misiniz?

Bu Yeni ay 2020’nin gökyüzü enerjileriyle, aldığımız tüm kare açılarla, karşıt açılarla edindiğimiz içgörü ve dersleri gözden geçirmemizi istiyor. 2021’de önceliklerimiz neler ya da kimler? 2020 ile kıyaslandığında ne gibi değişiklikler var? Ne kadar olgunlaştık? İsteklerimiz 2020’nin başı ile aynı mı, değişti mi? Ocak Yeni ayı isteklerimize, hedeflerimize son bir senede geçirdiğimiz değişimleri göz önünde bulundurarak yönelmemizi söylüyor. Bir sene önceki insan olmadığımızı öncelikli olarak kendimize sonra da çevremizdekilere göstermemiz gerekiyor.

Unutmadan söyleyelim; gökyüzünde diğerlerinden onay alma isteği yaratacak bir yerleşim söz konusu. Bu duygudan kurtulmak yararımıza olur. Hem aradığımız onayı alacağımızın garantisi yok, hem de kendi kapasitemizden şüphe etmenin bize bir faydası yok. Ayrıca zamanın enerjileri finansal durumlar ve iş konularında bütün burçları olumlu yönde etkiliyor. Bu fırsatı kaçırmayıp amacımıza ulaşmak yolunda detaylı planlar yapmak ve harekete geçmek faydalı olacaktır. Hedefimizde her ne varsa, Oğlak enerjisinin de etkisiyle en ince ayrıntıyı atlamadan, disiplinli bir çalışma yapmak işimize yarayacaktır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Oğlak söz konusuysa finansal konular ve iş ağırlıklı düşünmek gerekir. Ancak haritanızda Oğlak kaçıncı evinize denk geliyorsa o evin konuları öne çıkar.

Gelelim yerleşimlere, Yeni ay Pluto ile kavuşum yapıyor. Bu kavuşum pek çoğumuzun derin dönüşümler yaşamamıza neden olacaktır. Ruhumuzun ihtiyacı olan şeyi anlamamız yolunda önemli bir destek alacağız. Geri çekilip konumuz her ne ise etraflıca inceleyip düşünmemiz gerekiyor. Ruhumuzun olgunlaşmak için duyduğu ihtiyaç iyice görünür olacak. Gelecekle ilgili aksiyon alma ihtiyacı duyacağız. Belirli bir şekilde hareket etme ihtiyacı tavan yapacak, yani eğer durumumuz uygunsa ilahi planın yönlendirmeleri ile hareket etmemiz söz konusu. Sorumluluklarımızı görüp hayallerimizi gerçekleştirmek üzere harekete geçeceğimiz zamanların çok yakın hatta bu Yeni ayın ilk adımlar için uygun olduğunu söylemek gerekir. Ayrıca uzun süredir yaşadığımız ilişki problemlerimizi masaya yatırmak için de iyi bir dönem. Anlamakta güçlük çektiğimiz ilişki dinamikleri hakkında aydınlanma yaşayacağız. Bizi huzursuz eden her ne varsa görünür hale gelecek ve temizlemek, iyileştirmek için yürümemiz gereken yol önümüzde belirecek. Yeter ki görmeye istekli olalım. Sınır koymakla ilgili sorunumuz varsa, bu sorun tekrar tekrar önümüze konacaktır. Evlerimizde onarılması, elden geçirilmesi veya ayıklanıp atılması gereken eşyalarla da ilgilenmek için uygun bir zaman olabilir.

Mars Satürne kare açı yapıyor olacak. Bazı konularda kısıtlanmış ve engellenmiş hissetme ihtimalimiz var. Gerçi hiç böyle hissedilecek durumda da değiliz ama.. ;) Burada esas önemli nokta, sınırların kafamızın içinde ve bizim yaratımımız olduğunu anlamak. Bu anlayışa geldiğimiz noktada gökyüzündeki bu kare açı bizim için itici güç haline gelecektir. Ayrıca bu yeniay haritanızda hangi noktaları harekete geçiriyorsa o konularla ilgili yeni olasılıklarla karşılaşma şansınız olduğunu söylemeliyiz. Gözünüzü, zihninizi ve en önemlisi kalbinizi açık tutma zamanı.

Jüpiter Uranüse kare açı yapıyor. İçten içe artan bir gerginlik hissi olarak tecrübe etmek mümkün. Engelleri aşmak için duyacağımız sabırsızlık bir hayli hissedilir olacak, ancak dikkat etmezsek ters tepebilir. Düşünerek adım atmakta fayda olacaktır. Mars Satürn karesinde olduğu gibi enerjileri doğru kullandığımız takdirde Jüpiter Uranüs karesi de önümüze yeni fırsatlar çıkarmaya aday.

Merkür Uranüs karesi ise heyecanlı hissetmemize sebep olabilir. Beklenmeyen olayların vuku bulmasıyla planlarda değişiklik yapmak durumunda kalabiliriz. Hayatın temposunun hızlanması da içsel gerginliğe sebep olacaktır. Hiç bir şeye yetişememe hissiyatı muhtemel duygumuz olacaktır. Önemli olan rahatlayıp akışla gitmeyi başarmak.

Venüs trine Uranüs açısı, aşk hayatlarımıza hareket getirebilir. Yeni bir romantik ilişki gündemimizde olabilir veya mevcut ilişkimizde bir hareket söz konusu olabilir. Yine burada da önemli olan ruhumuzun ihtiyaçları ile uyumlu hareket ediyor olmak. Yoksa ilişkilerimizdeki hareket sadece ve sadece bizi denemek için de gerçekleşiyor olabilir. Bakalım derslerimizi öğrendik mi? Bakalım ilişkiyi kendimizden önde mi tutuyoruz, önce ben mi diyoruz. Bakalım ilişkide verici miyiz, alıcı mıyız? Örnekler sürer gider. İkili önermelerin birinin diğerine üstünlüğü de yoktur. Birimizin dersi almayı öğrenmektir, diğerininki vermeyi öğrenmektir, birimizin dersi ilişkide eşini, diğerininki önce kendini önemsemektir. Açık zihinli ve açık kalpli olup durumları doğru değerlendirmek önemli.

Bu tabloya bakıldığında genel olarak 13 Ocak Yeni ayına yoğun etkilerin hakim olduğunu söyleyebiliriz. Pek çok konuda hayal kırıklıkları, gerginlikler, değişiklikler kaçınılmaz gibi görünüyor. Bu Yeni ayın etkileri bir sonraki Şubat Yeni ayına kadar devam edecek. İlk iki hafta aksiyon almak için en uygun zamanlar. Uzun zamandır gündemimizi meşgul eden konuları çözmek için fırsatlar yaratacak gökyüzü enerjileri var. Yeter ki görmeye ve almaya istekli olalım.