14 Aralık Yay Burcunda Güneş Tutulması

14 Aralık Yay Burcunda Güneş Tutulması

14 Aralıkta Yay burcunun 23 derecesinde, etkisini önümüzdeki 6 ay boyunca hissedeceğimiz bir Güneş tutulması gerçekleşecek. Yaydaki bu tutulma hayatlarımızda genişleme, değişim ve dönüşüm gibi temaları tetikleme potansiyeline sahip. Bu hareketliliğin hayatımızın hangi alanında olacağı, tutulmanın haritamızın hangi evinde gerçekleştiğine bağlı. Yeni ay olması nedeniyle yeni başlangıçları da beraberinde getirmeye uygun. Ancak içinde bulunduğumuz zaman diliminde gökyüzünde pek çok hareket gerçekleştiği için bitişleri ve başlangıçları birlikte yaşayacağımız bir dönem.

Pek çoğumuz zorlu bir senenin ardından yenilenme ihtiyacı içindeyiz. Yine haritalarımıza bağlı olarak hayatlarımızda az veya çok bu yenilenme enerjisini harekete geçireceğiz gibi görünüyor. Bazılarımız ufak tefek değişikliklerle yetinirken, bazılarımız ise hayatlarımızı tamamen dönüştürmek üzere eyleme geçeceğiz. Gökyüzünün cesareti olanları desteklediğini de belirtelim. 

Pek çok şekilde kendini hissettiren yay enerjisi, özgürlük için duyduğumuz ihtiyacı da arttıracak. Pandemiye rağmen yeni yerlere seyahat etme hayalleri kurarken bulabiliriz kendimizi. Özgürlük ihtiyacı sadece fiziksel olarak değil, mental ve ruhsal düzlemde de hissedilecek. Bizi ilgilendiren konularda başkalarının bizim adımıza karar vermesini istemeyeceğiz. Yay enerjisi, ruhsal olanın peşinden gitme motivasyonu yaratacak. Kendini ve duygularını anlamak konusunda büyük bir ihtiyaç hissedebiliriz. Duygusal yaralarını iyileştirme ihtiyacı içinde olanlar bir terapistten destek alabilirler. Meditasyon, yoga, nefes pratiklerinin yanı sıra bu dönemde dua etmek de fayda sağlayacaktır.

Kalbinizin sesini dinlemek ve peşinden gitmek, iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Korkuları bir kenara bırakıp gerekli değişimler için kararlar almanın ve bu kararları hayata geçirmenin tam zamanı. Tutulmayı takip eden gökyüzü hareketleri de değişikliği destekler nitelikte ve neredeyse son 3 senedir yerimize mıhlanmış gibi hissetmemize sebep olan Oğlak enerjisinden çıkmamız için bizi teşvik ediyor.

Bu arada hazır olanların ruhsal uyanışlar yaşayacağı bir dönemden geçiyoruz. Hayatınızın gitmesini istediğiniz yöne doğru harekete geçmek için en uygun zamanlar. 

Astrolojiyi yakından takip edenlerin bildiği üzere Aralık 2017’den beri Oğlak burcunda olan Satürn, tutulmadan kısa bir süre sonra burç değiştirecek. Bu Güneş tutulması, pek çoğumuzun Satürnün Oğlak seyahati boyunca gösterdiği çabaların hediyesini misliyle almasını sağlayacak bir etkiye sahip. Bu etkiden faydalanabilmek için yeni fırsatları görmeye ve önümüze geldiğinde almaya açık olmamız ve gerekli adımları atabilmek önemli. Ödüllendirileceğimiz alan tabii ki transit Satürnün geçtiği eve bağlı. 

Tutulmanın Yay burcunda gerçekleşmesi zihin ve ruh sağlığı ile ilgili durumlarımızı da yakından ilgilendiriyor. Doğru zamanda, doğru adımları atabilmek için pozitif bir tutum içinde olmamız çok önemli. Geçmişte başımıza gelenler için dövünürken önünüzde açılan fırsat kapısını görmemek ihtimal dahilinde. Ancak pozitif olma konusunda da gerçekçi olmak gerekiyor. Yapay bir iyilik halinin ve hatalarını görmeyi reddetmenin kimseye bir faydası olmamıştır bugüne kadar.

Özetlemek gerekirse bu tutulma, kendi adımıza en doğru olanı seçebilmemiz için içinden geçmemiz gereken ruhsal ve zihinsel temizlik süreçlerini, bu temizlikleri zamanında yaptıysak da önümüzde beliren fırsatları farketmeyi işaret ediyor. 

İkizler, Başak, Yay ve Balık bu tutulmadan en çok etkilenecek olan burçlar. Tutulmanın pozitif etkilerinden maksimum şekilde faydalanabilmek için hayatlarımızda gerekli temizlikleri yapmak ve yeniye yer açmak en büyük ihtiyaç olabilir.

Sevgi ve sağlıcakla.