17 Eylülde Başak Burcunda Yeni Ay

17 Eylülde Başak Burcunda Yeni Ay

17 Eylül’de duble Başak burcu etkisiyle çok da verimli sonuç verebilecek, muhteşem bir yeni ay yaşayacağız. Astroloji yazılarımızla ilgili sizden şöyle yorumlar alıyoruz ‘Her gökyüzü hareketi size göre muhteşem. Nasıl oluyor da öyle oluyor?’ Bir paranın iki yüzü olması gibi olayların da iyi ve kötü yanı vardır. Neye odaklanırsanız onu çoğaltırsınız. Global düzlemde olaylar hiç de iyi gözükmüyor olabilir. Kendi hayatınıza bakın o zaman. Siz hayatınızı nasıl daha iyi hale getirebilirsiniz? Siz dünyada nasıl bir fark yaratabilirsiniz? Hz.Muhammed’in güzel bir hadisi vardır bu konuda ‘Kıyamet kopacağını bilseniz dahi elinizdeki fidanı dikin.’ Yani dışarda ne olursa olsun sen doğru bildiğini yapmaktan vaz geçme. Bu düşünce şekliyle olabileceğin en iyisine odaklanmayı seçiyoruz. Her seferinde ne kadar da iyi bir seçim yaptığımızı anlıyoruz. Denemesi bedava desek :))

Dönelim yeni aya. Başak burcu, detaycı ve aksiyon odaklı bir enerji taşır. Bu yeni ay da bize bu enerjileri getirecek, yani bütün burçlar, yeni ay etkisiyle hedeflerine doğru hareket etme şansı bulacaklar. Kullanıp kullanmamak tamamen kişisel tercihimiz olacak. Tabii ki hedefe giderken dikkat edilecek bazı konular var; hedefe ulaşmak için tüm adımlar gözden geçirildi mi, ihtiyaç duyacağımız her şey temin edildi mi, sonuca ulaşmak için yeterli motivasyona sahip miyiz? Planlamaya ve çalışmaya gönlümüz varsa bu yeni ayda başlattığımız her şey uzun soluklu olacak ve de sonuca ulaşacak. 

2020 için şu minvalde şakalar yapılıyor ‘Allah için karpuzları çok güzel çıktı, 2020’de hiç kötü karpuz yemedik.’ Yani evet, haksız da sayılmazsınız şikayet etmekte. Ama kişisel düzlemde büyümeye, evrilmeye yönelik, gerçekten güzel açılar da alıyoruz. Varoluşun basit bir işleyişi vardır; bir an çok yoruyor ve zorluyorsa diğer bir anda ödülünü verir. Sadece ne zaman ve nasıl davranmak gerektiğini bilmek gerekir. İsterseniz bu güzel açıları hakkıyla değerlendirebilmek için neler yapmalıyız bir göz atalım.

Öncelikli olarak bu yeni aya bir Başak burcu insanı gibi yaklaşın. Yani ilk adım olarak masanın başına oturun, kağıdınızı-kaleminizi alın ve isteklerinizi alt alta sıralayın. İkinci adım olarak da, isteklerinize ulaşabilmek için atmanız gereken küçük adımları alt alta sıralayın. Planlama konusunda bizi olumlu yönde etkileyecek olan güneşin ve ayın başakta olması, mükemmel planlar yapmaya takılmamıza sebep olarak projelerimizi yavaşlatabilir veya tamamen durdurabilir. Kusursuz olma konusunda ısrarcı olmayın, çünkü kusursuzluk takıntısı bu yeni ayın gölge yönü olabilir. İşe yarayan, hedefe odaklı her hangi bir adım atabilmenin peşinde olun bu dönemde. En nihayetinde bir sıfırdan büyüktür.

Her neyi başarmak istiyorsanız enerjinizi ve zamanınızı bu konuya harcamaktan çekinmeyin. İstekleriniz her ne ise bunların bütüne nasıl fayda sağlayabileceğini görmeye çalışın. Sadece paraya odaklı bir istekse üzerinde çalışacağınız, bunun bir kısmını kişi ve kurumlara bağışlamanın planını da yapın. Yani tüm enerjinizle çabalayın ama herkes için çabalayın. İsteklerinizde bencil olmayın.

Hareket edin, kusursuz olma adımına takılmayın ama acele de etmeyin. Sabırlı olun. Çünkü bu dönemde başlayacağımız işler çaba ve sabır gerektirebilir. Olmuyor diye vazgeçmeye de sakın kalkmayın. Çabalamaktan vazgeçtiğiniz yer, zirveden bir kol mesafesi uzaklıkta olabilir. Kendinize bunu yapmayın.

Beden sağlığınıza da özen gösterin. Sağlık, diyet, egzersiz ile ilgili planlarınız varsa bunları hayata geçirmek üzere plan yapın. Doktor kontrolünden mi geçmeniz gerekiyor, diyetisyene mi gideceksiniz, spora mı başlamanız gerekiyor, tüm bunları nasıl bir planla hayata geçireceksiniz? Diyete başlayacaksanız mutfaktaki abur-cubur dolabını boşaltma adımını bile plana dahil etmelisiniz. Biliyoruz ki pek çok evin bir abur-cubur dolabı vardır. Özel dolap ayrılmadıysa da fırının içinde saklanır o abur-cuburlar. Diyete başlamadan ortadan kaldırılmaları gerekir.

İlişkilerinize ve hatta aşk ilişkilerinize de proje yönetir gibi yaklaşın. Ne elde etmek istiyorsunuz? İsteğinizi hayata geçirebilmek için atılması gereken adımlar neler? Yani şirkete yeni gelen kızı akşam yemeğine davet etmenin peşindeyseniz ama bunu düşünmekle bile kalbiniz boğazınızda atmaya başlıyor ve saçmalıyorsanız, küçük düşünün ve önce 'N'aber?' demeyi ve havadan sudan sohbet etmeyi deneyin :))

Duygusal sağlık veya ilişkiler konularında zorlandığınızı hissediyorsanız profesyonel destek almak için çok doğru bir zaman. Profesyonel destekten kastımız hoca ya da falcı değil. Bizim toplumumuzda maalesef yaygın bir alışkanlık bu. İlişkideki sorunun nazardan veya şunun-bunun yüzünden olduğunu düşünmek. Bu noktada size çok ilginç ve güzel bir şey anlatmak istiyorum. Bir kadınla karşılaştım bir gün, bir organizasyonda. İlkokul mezunu imiş 10 sene kadar önce. Dört çocuk annesi, kayınvalide vs aynı apartmanda yaşıyorlar, son derece ataerkil bir sistem. Günlerden bir gün eşi eve kuma getirmiş. Kadın fenalık geçirmiş ama onun dışında herkes normal karşılamış durumu. Kayınvalidesi kadını alıp hocaya götürmüş, muska filan yaptırmış. Kayınvalideme söyleyecek söz bulamıyordum, empati yeteneği yok, anlayamıyordu diye anlattı içine düştüğü durumu. Sonrasında bir psikolog buluyor. Bir müddet terapi gördükten sonra kocasının karşısına çıkıp 'Ya o, ya ben' deme cesaretini buluyor ve kuma evden gidiyor. Sonrasında dışardan orta okulu bitiriyor. Biz karşılaştığımızda liseyi bitirmek üzereydi. Hayatını hocaya, muskaya bağlamak yerine gücüne sahip çıkmış, kocasıyla yüzleşmiş harika bir kadındı bahsettiğim insan. 

Lafı uzatmadan bu yeni ayda bir psikoloğa, koça veya ilişki terapistine gitmeyi deneyin. Tüm bu saydıklarımız arasında en önemli olanı ise isteğiniz her ne ise hemen sonuca ulaşmayı beklemeyin. Çünkü bu yeni ay, küçük adımlar yeni ayı. Adım adım ilerleyin ve sonucu zamana bırakın. Kendinize çok iyi bakın.