2 Ekim Koç Burcunda Dolunay

2 Ekim Koç Burcunda Dolunay

2 Ekim Cuma günü etkisi önümüzdeki en az 2 ay devam edecek bir dolunay gerçekleşecek. Tabii ki Koç burcunda. Dolunayın hemen öncesinde Oğlaktaki Satürn Koç burcundaki Marsa bir kare açı yapacak. Satürn ve Mars arasındaki bu kare açı global düzlemde kurallar, kanunlar, devletler arası ilişkiler, anlaşmalar, haklar, özgürlükler şeklinde bir çok hassas alanda bazı değişiklikleri tetikleyecek. Dünyanın pek çok yerinde insanların kalabalık gruplar şeklinde sokaklara dökülme ihtimali söz konusu.

Dolunay haritasında gökyüzü sadece Koç burcunda bir dolunay ağırlamayacak. Anın haritası pek çok başka etkiye gebe. Mesela 3 derecelik bir açı içinde Güneş Chiron karşıtlığı gerçekleşiyor. Biliyorsunuz Koç burcundaki Chiron ‘Varolmaya hakkı olmamak’ gibi bir yarayı tetikler. Chironumuzun koçta olup olmamasından bağımsız, böyle bir yaranın kolektifin bilincinde kayıtlı olduğunu belirtmek gerekir. Haritamızın aldığı etkiye göre, kendimizi her hangi bir konuda başkalarına açıklamaya, karakterimizi ya da yaptığımız bir işi kabul ettirmeye çalışırken bulabiliriz. Buradaki ana konu şudur; sen kendin ikna ol, başka birini ikna etmene gerek kalmayacaktır. Chironun da etkisiyle kendi içimizde veya çevremizde her ne oluyorsa insanlığın hayrına olduğunu hatırlamak gerekir, çünkü işin içinde Chiron var.

Dolunay hayatımızla, karşımıza çıkan sorunlarla, kişiliğimizle, korkularımızla, eksikliklerimizle ilgili 10-12 haftalık bir temizlenme sürecini başlatacak. Son zamanlarda hayatımızı zorlaştıran konu her neyse gökyüzü bizi ciddi şekilde şifalanmak üzere yönlendiriyor olacak.

Günlük hayat konuları, ikili ilişkiler dolunayı takip eden günlerde odağımızda olacak. Karşıtlık hissini yaşadığımız konular gündemimizi meşgul edecek; onlara karşı ben, enerjimi işe mi eve mi harcamalıyım, hangi konuya odaklanayım, kim haklı vs..

İşin aslına bakarsanız sinirlerinizin sağlamlığı test edilecek. Dolunay günü gerginlik, asabiyet ya da hiç bir işe yetişemiyormuşsunuz hissi baş etmeniz gereken duygular olacak. Şartların değişmesi, olayların kontrolden çıkması, beklenmedik olaylar gündeminizi fazlasıyla meşgul edecek. Rutini değiştirmeye istekli olanlar kazanacak. Değişime direnen, kibirli davranan, statükonun bozulmasından kaçınan, kafasındaki plan dahilinde ilerlemek isteyenler maalesef ki sonraki aylarda aslında kaybeden taraf olduklarını, hata yaptıklarını anlayacaklar. Bu dolunay döneminde aksiyon alma konusuna ayak direyenler, 2 ay sonra hareket etmek için daha avantajlı bir noktada olmadıklarını görebilirler. 

Dramdan beslenenlerin köpürtmek için fazlasıyla çeşitli konusunun olacağını garanti edebiliriz. Anlamaya, çözmeye istekliyseniz etrafınızda dönen yalanları, oyunları kolaylıkla çözebileceğiniz bir zaman dilimi. 

İsteseniz de istemeseniz de, son bir yılın değerlendirmesi yapılacak. Hayatınızdaki dominant ilişkilerin dinamikleri, içinizi sıkan konular masaya yatacak. Siz yatırmak istemeseniz de yatırmak zorunda kalacaksınız.

Ayın ortalarında Uranüs ve Merkür karşı karşıya gelecekler. Şok edici, beklenmedik olayların, haberlerin gündemi meşgul etmesi söz konusu. Pek çok alanda, pek çok konuda yeni düzenlemeler bekleyebiliriz. 12 Ekimde Merkür retro hareketine başlayacak. Global düzlemde huzursuzluktan kaynaklı kitle hareketleri söz konusu olabilir. Ortaya çıkmayacağı umularak yapılmış kötülüklerin ortalığa dökülmesi söz konusu.

Gökyüzü, spiritüel olarak pek çok konuda küçük aydınlanmalar yaşamamıza olanak verecek açılar yaratacak. Kişisel olarak, geleceğimizi çizdiğimiz zamanlardan geçiyoruz. Önümüzdeki zamanın neler getireceğini bugünlerde vereceğimiz kararların, atacağımız adımların belirleyeceğini bilmekte fayda var. Burada esas olan kalbinizin isteğinin ne olduğunu bilmek. Hayatımızı zihnimizin veya korkularımızın yönetmesine izin vermemek. Gökyüzü önümüzdeki iki ay boyunca, atacağımız her kalpten verilmiş kararı destekleyecek açılarla bezenmiş olacak. Korku veya geçmişten gelen kalıplarla hareket ettiğimiz sürece ego çatışmaları, öfke patlamaları ya da geçmişte defalarca yaşanmış hayal kırıklıkları kaçınılmaz olacaktır. Aynı yoldan giderek farklı sonuç elde etmeyi beklememek gereken zamanlardayız.

Ekim ortasında gerçekleşecek Jüpiter Neptün sekstili sevgi, şefkat ve yardımlaşma konularını gündemde tutacak. Hayatlarımızın pozitif yönde değişebileceği bir etki söz konusu. İlk olarak bir içe dönme yaratıp ardından isteklerimizin peşine düşeceğimiz bir dönem başlatacak. Etkilediği alan haritamıza göre değişecek. Hayata ve insanlara ve en çok da kendimizle olan ilişkimizde pozitif bir tavır içinde olmak pozitif sonuçlar almamıza sebep olacak. İnsanlardaki iyiliği görmeye istekli olacağımız ve bazı hatalara karşı daha affedici bir tavır içinde olacağımız bir zaman dilimi söz konusu. 

Dünyada kötülüğün önüne geçmenin zorlaştığı bir dönemde iyiliğin de ters orantılı olarak yükselişte olduğunu gözlemleyeceğiz. Yardım kampanyalarının kolaylıkla yol almasını sağlayacak bir etki söz konusu. İdealist bir hava hayatın hemen her alanında esecek. Almaya ve değişmeye istekli olanlar için bir nevi bilgelik inecek dünyaya ve biz dünyalılara. 

Depresyonda veya hayal kırıklığına uğramış hissediyorsanız, ‘Yetti artık’ dediğiniz bir konu varsa gerçekten çözüm bulma zamanı. Bulunan çözümlerin disiplinle hayata geçirilebileceği günler geliyor. Global düzlemde devlet adamları, siyasi ilişkiler ön planda olacak. Kişisel düzlemde nerdeyse herkes hayatlarının her alanını elden geçiriyor olacak; iş, para, ilişkiler, sağlık. Ne işe yarıyor, ne yaramıyor? Özellikle sağlıkla ilgili konularda yeni düzenlemelerin kolaylıkla uygulanacağı zamanlar söz konusu. Diyete, spora, detoksa başlamak için uygun zamanlar.

Dolunayın hemen ertesinde Venüs Başak burcuna geçecek. Başak burcu pratiktir, bir karar aldığında o kararı uygulamaya koymak ve işi bitirmek ister. Varsa böyle konularınız dolunay ertesinde yürüyünüz efendim.

Gökyüzünün olumlu enerjilerinden faydalanmak için yapılacak en doğru hareket meditasyona, inzivaya, içe dönmeye vakit ayırmak, bizi neyin mutlu ettiğini bulmak, sonrasında da risk almaktan korkmayıp harekete geçmek. Cesaretin ödüllendirileceği enerjiler hüküm sürüyor. Hareket edip etmemek sizin seçiminiz.