2 Eylül Balık Burcunda Dolunay

2 Eylül Balık Burcunda Dolunay

2 Eylül 2020'de sabah saatlerinde Balık burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Güneşin Başak burcunda olduğu bu dolunayda sağlık, iş yaşamı, günlük hayat odak noktalarımız olacak. Problem mi var? Çözmek için ne yapmalıyız? Sağlık sorunları mı var? Nasıl bir yol izleyerek üstesinden geliriz? Kilo mu aldınız? Hemen harekete geçip zayıflamalı. Her ne kadar dolunay hayalci olarak tanımlanan Balık burcunda gerçekleşse de zamanın enerjisi çözüm odaklı olacak. Balık son burçtur ve tamamlanmayı temsil eder. Sizi tamam hissettirecek şey her ne ise ona izin verin. Bu bir iş, bir alışkanlık, bir değişiklik, yeni bir hobi veya bir insan olabilir. Almaya ve değişmeye istekli olun. 

Balık burcunun modern ve klasik astrolojide iki temsilcisi var; Jüpiter ve Neptün. Doğru hareket ettiğimizde bu iki gezegenin de hayallerimizi gerçeğe çevirme potansiyeli var. Yani önümüzdeki dolunay bir nevi mucizeler zamanı. Bu zaman dilimini doğru değerlendirmek için nasıl hareket etmemiz gerektiğine bir bakalım. Öncelikle yüksek bilince ulaşmamızı sağlayacak çok olumlu enerjiler var gökyüzünde. Yani meditasyon, dua, tefekkür gibi çalışmalardan en yüksek verimi alabileceğimiz bir dönem. Algılarımızı açmaya ve alıcı olmaya niyet etmek önemli. Bunlara ek olarak, varoluş bizden en yüksek değerlere uygun hareket etmemizi de bekliyor. Yani kalbini kıblen yapıp dünyanın merkezinde sadece senin ve senin istek ve ihtiyaçlarının olmadığını anlama zamanı. Meditasyon ve dua gibi uygulamalara hayatımızda yer açıp birlik bilinci içinde hareket etmeye niyet etmek, ağır enerjileri kolay tolere etmemizi mümkün kılacaktır. Balık dolunayı her birimizin  algısını açacağı için neler olduğunu rüyalar, vizyonlar ve hisler aracılığı ile biliyor olacağız. 

Dünya bu dönemde kafa karıştırıcı ve anlaması zor bir tablo çiziyor olabilir. Bedenimizdeki hislere ve etrafımızda olanlara açık ve hazır bulunmak sorunları kolaylıkla çözmemize yardım edecektir.  Yani anda olabilmek önemli. Böylelikle önünüzde açılan bir fırsat kapısını görebilir, yaratıcı bir işle uğraşıyorsanız gelen ilhamla hareket edebilirsiniz. Size zorluk çıkaran, uzun zamandır canınızı sıkan bir konuda çözümü bir anda görebilirsiniz. Anda olup fark edebilmenin ardından önemli diğer hareket ise adım atmak, aksiyon almak. 

Dünyanın karmaşasından kısa süreliğine de olsa uzaklaşmayı deneyin, diğer insanlardan, Tv’den veya vaktinizi boşa harcatan herhangi bir şeyden. Belki de uzaklaşmanız gereken, negatif enerjili ve sizi tüketen insanlarla çevrilisiniz. Farkedin ve sınır koyun. Balık burcunun en büyük dersi sınır koymayı öğrenmektir. Haritanızda balık burcu hangi eve denk geliyorsa o evin konularında sınır koymaya ihtiyacınız olabilir.

Balık dolunayı hayal kurmamızı, büyük düşünmemizi söylerken, Oğlak burcundaki Satürn hepimizi öz disiplin konusunda zorlayacaktır. Yani bu dolunayda yapmamız gereken şey öncelikle hayalini kurup her ne istiyorsak güzelce gözümüzde canlandırıp sonrasında da aksiyon alıp isteğimiz her ne ise gerçekleşene kadar planlı ve programlı şekilde çalışmaktır. 

Balık dolunayının hemen ardından Mars gezegeni Koç burcunda retro bir hareket başlatacak. Detaylarına şuradan ulaşabilirsiniz. 

Zamanın enerjilerini kısaca özetlemek gerekirse; Balık öncelikle içine dönerek özünlele bağlantıya geçmeni, çevreni negatif enerjilerden arındırmanı, ardından hayal kurmanı, Başak harekete geçmeni söylüyor. Dolunayın hemen ardından geri hareketine başlayan Mars zorluk çıkarabilir veya ağır ilerlemeye sebep olabilir.  Bu noktada uyman gereken Oğlaktaki Satürn, yani planlı ve disiplinli şekilde isteklerin doğrultusunda çalışmaya devam etmek. Bunları yaptığında Uranüs imdadına yetişip gitmen gereken yön konusunda ilham verip önüne yeni fırsatlar çıkararak destek olacaktır. Dünyanın enerjileri birbirine karışırken bu saydığımız enerjilerden nasibini almak için kilit nokta iyi insan olmayı başarabilmekte yatıyor. Bu arada unutmayın ki hayallerine ulaşanlar, hayal kurup peşinden koşanlardır, hayali kurup üç günde olmayacağına ikna olanlar değildir.