27 Şubat Başak Burcunda Dolunay

27 Şubat Başak Burcunda Dolunay

27 Şubat Cumartesi günü, saat 11.17’de Başak burcunda dolunay gerçekleşiyor. Bu Dolunay, özellikle değişken burçlar üzerinde etkili olacak. Yani İkizler, Başak ve Balık burçları. Sert bir Dolunay beklememeliyiz; yumuşak, feminen, içe işleyen ve derinlerde çalışan bir enerji hakim gökyüzüne. Bu tip bir enerji, bazılarımız için gizli olanın ortaya çıkması gibi bir etki yaratabilir. Duygular, olaylar karşısında nasıl hissettiğimiz, derinlerde nelerin tetiklendiği çok önemli olacak. Dolunayla beraber, haritamıza da bağlı olarak, ciddi farkındalıklar yaşama ihtimalimiz var. Gözümüzü kapamayı seçtiğimiz olaylara ve durumlara gözümüzü açmamızda fayda var.

Başak burcunda gerçekleşen bu Dolunayda detaylar önem kazanacak. Konunun iş veya ilişkiler olması farketmiyor, detaylar çok önemli. Bazılarımız aynı bir Başak gibi davranıp ilişkileri için bile bir kar-zarar tablosu çıkarabilirler. Bazen artı ve eksileri net görebilmek adına yapmamız gereken bu olabilir. Diğer yandan hayatın her alanında aynı bir Başak gibi pratik ve dürüst olmayı başarmamız gerekebilir. Dürüstlüğün altını özellikle çiziyorum, çünkü özellikle bu Dolunay döneminde dürüstlük kazandıran bir erdem olacak.

Başak burcundaki Ay, Balık burcundaki Güneş ile karşı karşıya. Pek çoğumuz için ruhsallığımızla bağlantıda olmak büyük önem arz ediyor. Balık ve Başak burçlarının hem birbirine benzedikleri, hem de tamamen zıt oldukları alanlar vardır. En kısa haliyle bu Dolunayın içsel dengemizi bulma zamanı olduğunu söyleyebiliriz. Hayatımızın tıkalı ve yürümeyen alanlarında denge noktasına gelmemiz gerekmektedir. Küçük detayları değerlendirmek, hatalarımızı bulup çıkarmak ve şifalandırmak için muhteşem bir zaman. Enerjilerin tefekkür, dua ve meditasyon için çok uygun olduğunu belirtmekte fayda var. 

Derinlerde çalışan bir etki olduğunu söylemiştik. Ruhumuzun derinlerinde, peşinden gitmeyi istediğimiz her ne varsa bunun için büyük bir arzu ve istek duyacağımızı söylemek gerekir.

Anın haritasını büyük oranda etkileyen Satürn-Uranüs karesi, alışkın olduğumuz ile ruhumuzun istekleri arasında gidip gelmemize sebep olacaktır. Bu noktada iç sesimize güvenmeyi başarmamız gerekiyor. Alışkın olduğumuz hissiyat ‘ben’ ile başlayan cümleler kurar. Ben şunu istiyorum, ben bunu istiyorum. Ruhun isteklerinde ben yoktur, istemek de yoktur aslında. Göğsünüzün ortasında bir yangın olarak hissedersiniz istediklerinizi. Bu noktada mesele güvenle adım atmayı başarmakta. Açık bir kalple kendi gerçeğinize bağlanabildiyseniz şüphe etmeden ilerleyin, aynı bir ok gibi. Atmanız gereken doğru adımlar önünüze serilecektir. Bu Dolunayın en güzel tarafı ise pek çoğumuza, en büyük kriz anlarında bile merkezlerinde kalıp doğru kararları almalarına yardımcı olan sarsılmaz güven ve cesaretten verecek olması. Bu etkiden en çok faydalanacak olanlar güneşi, yükseleni veya ayı Başak veya Balık burcunda olanlar. Bu Dolunayın bir nevi köklenme duygusu getireceğinden emin olabilirsiniz. Başak veya Balık etkisinin haritalarımızın hangi alanına denk geldiğine bağlı olarak da hayatlarımızın bazı alanlarında değişiklikler gerçekleştireceğiz. Bu değişiklikler büyük veya küçük olabilir, ancak mutlaka olacaktır. Atacağımız adımlar, gidebileceğimizi asla hayal bile edemediğimiz noktalara ulaşmamıza imkan verecek. Sürprizlere açık bir Dolunay. Gerçekten beklenmeyeni beklemek gerekiyor. Hayatınızın hangi diliminde olduğunuza ve haritanızın hangi evinin etkilendiğine göre iş değiştirme, terfi, evlenmek, boşanmak, yeni biri ile tanışmak, görünüşünüzde değişiklik yaratacak aksiyonlar almak, rutin alışkanlıkların dışına çıkmak, günlük hayatın akışında değişiklikler yapmak, eğitimle ilgili yeni imkanlar olasılıklar arasında. Yapmamız gereken sadece olaylara farklı bir perspektif ile bakmak ve bir türlü göremediğimiz seçeneklerin önümüzde açılmasına izin vermek.

Dolunay haftasonuna denk geldiğine göre kendimize biraz zaman ayırmayı başarabiliriz. Balık burcu enerjisiyle içinize dönün, meditasyon yapın ve sonrasında da Başak burcunun enerjisiyle durumunuzu değerlendirip nasıl hareket etmeniz gerektiğini belirleyin, konunuz her ne ise kafanızda şekillenmesine izin verin. Etkisi iki hafta kadar devam edecek şeker gibi bir Dolunay. Bu enerjiyi kullanın, pişman olmazsınız.