28 Ocak Aslan Burcunda Dolunay

28 Ocak Aslan Burcunda Dolunay

28 Ocak 2021 saat 22.16’da Aslan burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Kişisel düzlemde bu dolunayın hayatlarımızı nasıl etkileyeceğine bir göz atalım.

Ay ve Mars arasındaki kare açı, özel hayatlarımızda ve iş yaşamımızda bizim dediğimizin yapılması konusunda ısrar etmemize sebep olacaktır. Kişisel düzlemde, burcumuz ne olursa olsun bu Dolunayın ana teması öfke kontrolü. Olaylara, duyduklarımıza, hatta kendi kendimize aşırı tepki verme ihtimalimiz yüksek. Vereceğimiz tepkilerin körü körüne peşine takıldığımız fikirler, işler, olaylar ile ilgili olma ihtimali yüksek. Hatta gurur ve kibirimizin esiri olmamız kaçınılmaz gibi.. Aslını astarını bilmediğimiz mevzularda vereceğimiz aşırı tepkiler, daha sonra pişman olup üzülmemize neden olacaktır. Hayatlarımızda her ne oluyorsa olsun, sesimizi kısıp oturma zamanı olduğunu söylemeliyiz.

Hayatımızın her düzleminde kendini hissettirecek bir Dolunayın yaklaştığını, ev yaşamımızda ani duygusal patlamalarımızı kontrol altında tutarak iş yaşamımızın da olumsuz etkilenmesini engelleyebileceğimizi belirtmekte fayda var. Yakın ilişkilerimizde öfke kontrolünü sağlayabilsek de, içten içe kaynayan bir kızgınlığın kaçınılmaz olacağını söylemek gerekiyor. Özellikle bazılarımız bu enerjiyi daha fazla hissedecek.

Kadınlarla ve hatta annemizle olan ilişkimize dikkat etmekte fayda var. Diğer insanların duygusal hezeyanları ile baş etmek durumunda kalabiliriz veya öz farkındalığımız yok ise birileri için baş edilmesi gereken kişi olabiliriz. 

İçimizde kaynayan öfkeyi kontrol altına almanın, yavaş yavaş ve kontrollü şekilde fazla gelen enerjiyi salıvermenin yolunu bulamazsak trafik kazaları, öfke patlamaları, ev içi düşme, kesme, yakma şeklinde küçük kazalar kaçınılmaz olacaktır. Gökyüzünde böyle bir açı varken size sataşan bir insana karşı kendinizi korumaktan çekinmeyin ama manipülasyona gelmeden, öfkelenmeden, tane tane anlatarak.

Negatif etkileri fazla olan bu açı, pek çoğumuzu kafamızın içindekileri hayata geçirme konusunda aksiyon almaya yönlendirebilir. Düzenli bir ilerlemenin zor olacağını, pek çoğumuzun bu açıdan olumsuz etkilenip hayatımızın muhtelif alanlarında problem yaşayacağımızı söylemek gerekiyor. Seyahat etmemek, önemli anlaşmalar yapmamak akıllıca olacaktır. Sağlık açısından ateşli, iltihaplı hastalıklara, kalp, damar, tansiyon sorunlarına dikkat. 

Yeni bir ilişkiye başlamak için uygun bir enerji değil, geçmişin bir replikası yaratılır, daha iyi bir şey değil.

Ay Jüpiter karşıtlığı da benzer sorunlara yol açabilir. Nerede duracağını bilemeyen annelerle, kadınlarla ve hatta ahlak bekçileri ile uğraşmak durumunda kalmak mümkün.

Duygularınızı kontrol etmek konusunda sorunluysanız, üstüne bir de bağımlılıklarınız varsa bu Dolunaydan çok daha olumsuz şekilde etkilenmek kaçınılmaz olacaktır. Ayrıca diğerlerinin sahiplenen ve hatta kıskanç tavırları sinir zıplatabilir. Bu eşimiz olabileceği gibi yakın bir arkadaşımız da olabilir. 

Hayatında kimse olmayanlar için duygusal bir boşluğa düşmek, gelecekle ilgili endişelenmek, inançlarını veya hayatta bugüne kadar tutunduğu kavramları sorgulamak söz konusu olacak gibi görünüyor. Saydıklarımızın bilinçaltında varlığından, ufak ufak kaynadığından haberi olmayanlar bu Dolunayda kendilerini aşırı yemeye veya uyuşturan başka bir alışkanlığa kaptırabilirler. 

Ay ve Jüpiter karşıtlığı, zaman ve kaynaklarımız konusunda cömert bir tavır içinde olacağımızı işaret ediyor. Bu tavrımızın da sevilme ve onay görme arzusuyla alakalı olabileceğinin, karşımızdaki kişi veya kişilerin bizi kullanma peşinde olabileceğinin altını çizmekte fayda var. Yine bu açıyla sevdiklerimizi ilgi ve alakamızla şımartma eğiliminde olabiliriz. Ancak bu ilgi ve alakayı da hak eden insanlara göstermek yerinde olacaktır. Hak etmeyen insanlara harcadığımız emek ve zaman, sonrasında kendimizi kötü hissetmemize sebep olabilir. Yanlış insanlara verdiğimiz destek ile ruhumuzun derinlerinden gelen bir rahatsızlık hissedebiliriz. Kime yardım edeceğimizi iyi seçmekte fayda var.

Aşırı sorgulama depresyon benzeri bir hisse sebep olabilir. Gökyüzündeki bu açıyı spiritüel pratikler için kullanmak faydalı olacaktır. Gerçekleri görmek, anlamak, doğru adımları idrak etmek niyetiyle tefekkür, meditasyon yapabileceğimiz en doğru etkinlikler olacaktır. Sanatsal bir uğraş, bir hobi ile ilgilenmek de bu dolunayda iyi bir seçim olabilir. 

Ayın Uranüs ile yapacağı kare açı yaptığımız işten, etrafımızdaki insanlardan çabuk sıkılmamıza, sabırsız hissetmemize, ani patlama tepkilerine neden olabilir. Diğerleri tarafından belli bir şekilde zorlanıyor olmak sinirlerin gerilmesi için yeterli olacaktır. İkili ve yakın ilişkiler konusunda öfkemize hakim olmak ve ağzımızdan çıkana dikkat etmek konusunda bir uyarı daha yapmış olalım. Bu Dolunayda farkındalıkla hareket edebilen, süreci kazasız belasız atlatacaktır. 

Tüm bu saydığımız etkiler, Dolunay civarında maksimum olup sonraki iki hafta boyunca etkinliğini azalarak devam ettirecektir. İkili ilişkiler, aile içi dinamikler, iş bağlantıları konusunda yanlışın nereden kaynaklandığını anlamak için uygun zamanlar. Bir türlü rahatlayamamak, sürekli gergin hissetmek özellikle kalbe yük bindirecektir. Spor yapmak, dans etmek fazla enerjiyi atmak için işe yarayacağından özellikle tavsiye ederiz. Ancak gökyüzünün tefekkür, meditasyon, dua ve ibadet için de çok uygun olduğunu tekrar belirtmekte fayda var. 

Venüs Pluto kavuşumu, pek çoğumuzun sevgiye duyduğu ihtiyacı arttıracak. Derin bir ilişkinin eksikliğini hissetmek kaçınılmaz olacak. İlişkisi olmayanların bu dönemde yanlış insanlara çekilmeleri mümkün. Yanlış derken tehlikeli, kanunsuz işler yapanlar, suça, uyuşturucuya eğilimli olanlardan bahsediyoruz. Ayrıca yaşanan günübirlik ilişkilerden korona virüsü kapmak pek muhtemel gözüküyor. Dolunayın Hygeia asteroidi ile açısı insanların kurallara uymayarak enfekte olacağına işaret ediyor. Dolunayı takip eden zaman diliminde enfekte hasta sayısında artış gözlemlenebilir. Hem akıl hem beden sağlığı önemli, dikkat etmekte fayda var.