30 Aralık Yengeç Dolunayı

30 Aralık Yengeç Dolunayı

30 Aralık sabah saatlerinde, tam da yeni yıl arifesinde, Yengeç burcunda bir Dolunay gerçekleşecek. Bu Dolunay biraz ‘2020 senesi bana neler öğretti, bir masaya yatırayım’ havasında. Kötü şeyler oldu, ne öğrendik? İyi şeyler oldu, ne öğrendik? Derslerimizi anladık mı? Ne kadar bilgeleştik? Konfor alanımızın dışına adam atma cesareti gösterecek kadar kavrulduk mu?

2020 her birimizi farklı konularda sınadı. Evde kalma, sosyal mesafe gibi zorunluluklarla bir hayli köşeye sıkışmış, hatta ruhumuzu ezilmiş hissettik. Sene içinde gerçekleşen pek çok olay, hepimizi diken üstünde tuttu. Şimdi ise bırakma zamanı. Bedenimizin, ruhumuzun isteklerine kulak vermek iyi gelecektir. 2020’de sağlığın ne kadar ön planda olduğunu düşününce bu dolunayda da en büyük ihtiyacımız bedensel ve ruhsal sağlığımıza özen göstermek olacaktır. Ruhumuzu sıkan, kasan, ağırlık yapan, bize faydası olmayan her türlü duyguyu bırakmakta fayda var.

30 Aralık Dolunayı, Uranüse sekstil açı yapıyor olacak. Bazı şeyleri farklı yapmak, rutinin dışına çıkmak iyi gelecektir. Zihinsel düzlemde bizi fazlasıyla yoran konularda aradığımız cevaplar beklenmedik şekilde önümüze çıkabilir. Beklenmedik karşılaşmalar, sürprizler  Dolunay gününe pozitif etki edecektir. Uranüs sekstilinin etkisi birkaç saatlik bir etki olsa da günümüzün tamamına renk katacaktır.

Diğer yandan Yengeç burcunda gerçekleşecek bu Dolunay, ev ve aile ile ilgili konuları mercek altına alacak. Zorunluluklar ve istekler arasında dengede durmaya çalışırken, daralmış hissetmemiz kaçınılmaz gibi görünüyor. Dolunayın, olan her şeyi büyütmesi sayesinde alttan alta kaynayan duygularımızı da daha net görebileceğiz.

Uranüsten gelen etki, rutin hayat akışımız ile ilgili bazı değişiklikler yapmak isteyeceğimiz bir dönem başlatacaktır. İç sesimize güvenerek uzun zamandır sürüncemede tuttuğumuz konularda kararlar alıp uygulamaya koyabiliriz. Rastlantısal karşılaşmalar mümkün.

Bu Dolunayın tam da yeni yıla girerken pek çoğumuzun hayatında, pek çok mutlu değişiklik yaratacağını söyleyebiliriz. Konfor alanımızın dışına çıkarak hareket etmek iyi gelecektir. Tıkanmış romantik ilişkilerimize nefes alma şansı verelim. Uzun zamandır yürümeyen ilişkileri de ayağımıza demir halka ile bağlamışlar gibi sürüklemekten vazgeçelim. Yürümüyorsa yürümüyordur. Bizi neyin mutlu, neyin mutsuz ettiğini anlama zamanı. İhtiyacını duyduğumuz ilişkiyi tanımlamadan ona ulaşma şansımız olamaz. Hem belki bu tanımlamayı yapmak mevcut ilişkiyi de düzeltip yoluna koyabilir. Yeni bir yıla girmeye hazırlanırken, Yengeç Dolunayı nelere gebedir bilemeyiz. Bu sebeple düzeltilebilecek her konuda efor sarfetmekte fayda var.

Dolunay günü, Merkür de Neptüne sekstil açı yapıyor. Gevşemek, sevdiklerimizle vakit geçirmek, yaratıcı faaliyetlerde bulunmak, dua etmek, meditasyon yapmak ve tüm ruhsal pratikler için güzel bir gün olacaktır. Bu açı yardıma ihtiyacı olanların yardım bulacakları şartları yaratabilir. Bizler de yardıma ihtiyacı olana yardım etmeyi seçerek katkı sağlayabiliriz. SMA hastası bebeklerin ve benzerlerinin duyurularının yayılması için destek vermek de etkili olacaktır. Unutmamak gerekir; yardım edene yardım edilir. Evrenin en temel kurallarından biridir bu. Yardımı gönülsüzce de yapsanız bu kural işler. Yeter ki birinin acısının dinmesi için yardımcı olmaya niyet edin.

Bu Dolunaydan en çok Yengeç, Akrep ve Balık burçlarında güneşi, ayı ve yükseleni olanlar etkilenecektir. Bu yerleşimlerden hiç birine sahip değilsek etkilenmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Her burç herkesin haritasında vardır. Nasıl ki zodyak 12 burca bölünmüşse, her birimizin bireysel haritaları da 12 burca bölünmüştür. Yengecin haritanızın kaçıncı evinde olduğunu biliyorsanız bu Dolunaydan alacağınız etkileri de tahmin edebilirsiniz. Hatta şöyle bir güzellik yapalım ve evlerin hayatımızın hangi alanlarını ilgilendirdiğini yazalım. Yükselen burcunuzu biliyorsanız onu 1.eve yerleştirerek yengecin kaçıncı evinizde olduğunu bulabilirsiniz.

1.ev fiziksel görünüş ve mizaç ile ilgilidir. Bu evde gerçekleşen bir Dolunay, kişinin kendiyle ilgili yeni bir farkındalık kazanmasına, olayları farklı bir açıdan görebilmesine imkan verir. 

2.ev kişisel gelir, maddi varlıklar ve değer kavramımız ile ilgilidir. Bu evde gerçekleşen bir Dolunay, gelir-gider hesaplarına göz atacağınız, bir ihtimal gelen küçük bir ekstra parayı istekleriniz doğrultusunda değerlendireceğiniz bir dönem olacaktır.

3.ev iletişim, komşular, kardeşler, yakın arkadaşlar ile ilgilidir. Bu evde gerçekleşen bir Dolunay, komşular, iş arkadaşları, kardeşler şeklindeki küçük bir grup içinde iletişimin artacağı anlamına gelir. 

4.ev yuva ve aile ile ilgilidir. Bu evde gerçekleşen bir Dolunay, aile, ev, güvenlik gibi konularda yaşanacak bir farkındalığı işaret ediyor olabilir.

5.ev yaratıcılık, hobiler, romantizm ve çocuklar ile ilgilidir. Bu evde gerçekleşen bir Dolunay hayatınızda neyin eksik olduğu konusunda aydınlanmanızı sağlar. Belki biraz eğlenmeye ihtiyaç var. Bazıları da bu dolunayın ardından çocuk sahibi olmaya karar verebilir.

6.ev sağlık, sağlıklı yaşam, günlük rutinler, iş ile ilgilidir. Bu evde gerçekleşen bir Dolunay işiniz, sağlığınız, günlük alışkanlıklar konusunda eksik olan, farklı yapmak isteyeceğiniz bir şeyleri önünüze koyabilir.

7.ev evlilik, ilişkiler, anlaşmalar ile ilgilidir. Bu evde gerçekleşen bir Dolunay anlaşmalar, mevcut ilişkiler konusunda farkındalık getirir. Dikkatlice bakarak daha önce görülmemiş bir şeyi görmek söz konusu olabilir. Bekarlar veya biriyle flört edenler bir ilişkiye başlayabilir veya bir sonraki aşamaya taşıma kararı alabilir.

8.ev cinsellik, ölüm, transformasyon ve kült konuların yanı sıra partnerin mal varlığı ve miras vs şeklinde gelirler ile ilgilidir. Bu evde gerçekleşen bir Dolunay bu konularda bir gelişmeyi işaret eder.

9.ev seyahatler, felsefe, din, yüksek öğrenim, hayaller, hedefler ile ilgilidir. Bu evde gerçekleşen bir Dolunay bu konularda bir netleşmeye, hedefler arasında yer alan bir konunun gerçekleşme sinyallerini görmeye sebep olacaktır.

10.ev profesyonel başarı, kariyer hedefleri, halkın gözündeki imaj ile ilgilidir. Bu evde gerçekleşen bir Dolunay biraz daha popülerleşmeye sebep olur. Hedefleri masaya yatırıp şu anda mutlu muyum, ne istiyorum, nasıl hareket etmeliyim muhasebesi yaptırır.

11.ev insanlığa hizmet eden girişimler, teknoloji, geniş arkadaş grubu ile ilgilidir. Bu evde gerçekleşen bir Dolunay gerçekleri netlikle görmeyi mümkün kılar. Etrafınızdaki insanların asıl niyetlerini idrak edebilirsiniz.

12.ev görünmeyen alemler, rüyalar, duygular, bilinçaltı ve gizli düşmanlıklar ile ilgilidir. Bu evde gerçekleşen bir Dolunay, terapiye başlamak için iyi bir dönem olacaktır. Kendimizden bile saklamayı başardığımız konuların gün yüzüne çıkacağı kaçınılmaz bir süreç tetiklenebilir.