30 Kasım İkizler Burcu Ay Tutulması

30 Kasım İkizler Burcu Ay Tutulması

30 Kasım 2020 saat 12.29’da 8 derece İkizlerde bir parçalı ay tutulması gerçekleşecek. Aralık ayının ikinci yarısında Jüpiter ve Satürn kova burcuna geçiş yaparken bir dönem kapanacak ve yeni bir dönem başlayacak. Haliyle hem Jüpiter, hem Satürn, en son kova burcunda bulundukları zamandan bugüne yaptıklarımızı temize çekmekle meşgul. Gerçekleşecek ay tutulması pek çoğumuzun hayatında büyük değişimler getirebilir. Değişime direnmek önümüze gelen bir fırsatı kaçırmamıza sebep olabilir. Dikkatli olmakta fayda olabilir.

4-10 aksında gerçekleşecek olan bu tutulma ev ve kariyer konularında bazı değişimleri tetikleyebilir. Aile içinde yaşanan olumlu veya olumsuz olaylar, evle ilgili değişiklikler, yine iş yerinde yaşanacak iyi veya kötü olaylar, iş değişiklikleri, ofis içinde bazı değişiklikler gündemleri meşgul edebilir. 

Gökyüzü enerjileri, genel olarak para ve ilişkilerde belirsizliğe neden olurken, gerginlik ve güvende hissetmeme duygularımızın tetiklenmesi ihtimal dahilinde. Bu tip bir durumda anda kalabilmek önemli. 

İlişkiler konusunda yaşanacak gerginliklerle ilgili sevgi ve ilgiye olan ihtiyacımız önemli bir rol oynayabilir. Karşılanmayan duygusal ihtiyaçlar, gündelik bazı ilişkilere, evli olanları evlilik dışı bağlantılara itebileceği gibi bu duyguları bastırmak için aşırı yemek gibi bir yola gitmek de mümkün. Bu süreç sona erdiğinde duygularımızı bastırmak için kullandığımız yöntem bize faydadan çok zarar vermiş olabilir. Bu dönemde kendimize duyduğumuz sevgiyi önceliğimiz haline getirip durumu daha olumlu yönde değerlendirebiliriz.  

Hissettiğimiz gerginlik, özgürlük ve yaratıcı yanımızı ifade etme ihtiyacımızı arttırabilir. Kendi başımıza zaman geçirmek, yaratıcılığımızı ifade etmek adına resim yapmak, örgü örmek, dans etmek ya da her ne seviyorsak onu yapmak, gökyüzünün etkisini olumlu şekilde ifade etmemizi sağlayacaktır.

Tutulmanın bir kaç gün öncesinde gerçekleşen Venüs Uranüs karşıtlığı, pek çoğumuzun aşk hayatında beklenmedik olaylar yaratabilir. Sağlıklı bir ilişki bu transitten olumsuz etkilenmeyecektir. Ancak sağlıksız öğeler barındıran bir ilişkide ani gerginlikler yaşanabilir. Bekarlar için de hareketli bir dönem olabilir. Birileri ile flört ediyorsanız yeni bir flört heyecan yaratabilir. Bu dönem başlayan ilişkiler kısa sürebilir. Ancak her iki taraf da özgürlüğüne düşkünse ilişki evliliğe kadar gidebilir. Uzun süredir bekarsanız, ilişkiden beklentilerinizi tanımlayıp harekete geçebilirsiniz. Aşk hayatınızla ilgili bir değişim söz konusu değilse, değişimleri hayatınızın başka bir alanında yaşayabilirsiniz. Para konularında dikkatli olmakta fayda var.

Merkür Satürn sekstili, bugünlerde iletişim tarzımızın ciddi olduğunu gösteriyor. Pek çoğumuz olaylara gerçekçi yaklaşmayı tercih ederiz. İlgisiz detaylarla, ufak tefek ayrıntılarla vakit kaybetmek istemeyiz. Tutulmanın, iş ve gündelik yaşantılarımızda yoldan çıkmış her ne varsa tekrar bir disiplin kurabilmemiz yönünde destek verdiğini söyleyebiliriz.  Bu dönemde alınacak pratik kararlar, sorunlar karşısında üretilecek zekice çözümler çok hızlı yol almamızı sağlayabilir. Merkür Satürne sekstil açı yaparken yaptığımız her şey ileriki zamanlarda çok işimize yarayacaktır. Pek çoğumuzun kafasının içinin netleştiğini söylemek mümkün. Bu bir kaç günü açık zihin, doğru karar, disiplin gerektiren işler için kullanmak akıllıca olur. Odaklanmak kolaylaşacağı için bu enerjiden öğrenciler, olumlu yönde etkilenecektir. 

İş dünyasında da sözleşme imzalamak, pazarlıkları sonlandırmak, gelecekle ilgili plan-program yapmak için uygun bir dönemdir. Plan-program durumları, Merkür Jüpiter sekstili tarafından da destekleniyor. Pek çoğumuzun hayatlarının değişik alanlarını düzenlemek için plan yaptığını, listeler yapıyor olması muhtemel. Her burcun kendine güveninin yüksek olacağı, detaylar hakkında mantıklı düşüneceği bir süreç. 

Kısa mesafelere seyahatler, eğitimler, reklam yapmak gibi konular için uygun bir enerji. İsteklerinizle ilgili olumlu bir yaklaşım içinde olmanın fayda sağlayacağını söylemek mümkün. Tüm bu enerjileri haritanız çerçevesinde incelemeniz çok daha ayrıntılı bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.

Gökyüzü enerjilerini doğru kullanıp son dönemeçte doğru adımlar atıp doğru kararlar alarak güzel bir yeni yıla başlamak mümkün olabilir. Sağlık ve aşkla.