6 Ekim Terazi Yeni Ayı

6 Ekim Terazi Yeni Ayı

6 Ekim’de Terazi burcunda bir yeni ay gerçekleşiyor. Zor ama güzel, güzel ama zor bir Yeni Ay bekliyor bizleri. Mars ve Güneş arasında yeni projelere başlamayı destekleyen nefis bir gökyüzü var ve etkisi de Yeni Ayı takip eden 3-4 gün boyunca sürecek. Başarı odaklı bir zaman dilimi olduğunu söylemek mümkün. Fiziksel aktivitelerde bulunmak için de uygun bir enerji. Eğer ilginiz varsa Yeni ayı takibeden hafta sonu doğa yürüyüşleri ve benzeri organizasyonlar keyifli olacaktır. Kışa girmeden doğada hareket edip stres atmak isteyenlere tavsiyemdir.

Yeni Ay ve onu izleyen günleri, benlik bilincimizi iliklerimize kadar hissedeceğimiz, başarmak için yüksek motivasyonla dolu olacağımız günler olarak nitelendirebiliriz. Tabii ki iki önemli gezegen kavuşum açısı içinde olduklarında tartışmalara, öfke patlamalarına, erkeklerle veya otorite figürleriyle çatışmalara, görünmez kazalara ya da en basit haliyle hastalanıp ateşlenmeye karşı dikkatli olmalıyız.

Güneş gibi Ay da Mars ile kavuşum çalıştırıyor olacak. Heyecanlı olaylarla karşılaşma ihtimalimiz yüksek. Güneşin de Marsla kavuşumunun yarattığı cesaret enerjisiyle uzun süredir içimizde tuttuğumuz romantik duygularımızı partnerimize veya ilgi duyduğumuz kişiye açmak için çok uygun bir zaman dilimi. Terazi burcundaki gezegen buluşmasını da düşünecek olursak bu Yeni Ayda her şey ilişkiler üzerine kurgulanmış ama her tür ilişki. Denge ve uyumun sağlanmasını gözettiğimiz sürece ilişki konularında girişimlerimizin başarısız olma ihtimali neredeyse yok gibi. Merkürün retro oluşunu göz önünde bulundurursak eski sevgili veya eşine dönmeyi düşünenler, şansını denemek isteyenler mutlaka olacaktır. Her şeyden önce dengeli olun. Ortada bir sorun olmuş ki ayrılık girmiş araya. Sorunun sizden kaynaklı kısmını üstlenin, düzeltmek için çabalayacağınızı gösterin, karşınızdaki insanı kırdıysanız gönlünü alın, haklı olduğu her konuda hakkını teslim edin. Ama tüm bunları samimiyetle yapın.Ben Affleck ile Jennifer Lopez o kadar yıl sonra tekrar bir araya geldiyse herkes her şeyi yapabilir. 'İstediğim bu mu? Bunun olması için ne yapabilirim?' sorularını kendimize sorup cevapladığımızda sorunun yarısını çözmüş oluruz. 

Karışık aşk hikayeleri olmayanlar için evde aileyle olmanın keyifli olacağını söylemek mümkün. Tabii ki her gezegensel yerleşimin negatif tarafının da olabileceğini göz önünde bulundurarak aile içinde, sevdiklerimizle çatışmaktan uzak durmalı, kontrolsüzce ifade edilen duyguların ilişkilerimizi olumsuz etkileyebileceğini unutmamalıyız. Muhtemel çatışmalarda tarafların birbirini yanlış anlama ihtimali olduğunu ve anlaşmazlığın burdan kaynaklandığını görebilmek önemli. Baş ağrısı ve kafa yaralanmalarına özellikle dikkat etmek gerekir.

Yeni Ay günü Ay, Güneş ve Mars’ın Terazi burcunda kavuşum yapıyor olmasına ek olarak pek de iyicil olmayan Algorab sabit yıldızı ile de aynı derecede olacaklarını söylemekte fayda var. Tüm bu kavuşum 9.evde gerçekleşiyor. 9.evin din ve yüksek öğrenim ile ilgi olduğunu, bu konularda çatışmaların söz konusu olabileceğini söyleyebiliriz. Söz konusu sabit yıldız, emir komuta zincirinde aşağıda olanların üstlerinden eziyet görmesi olarak yorumlanabilir. Herhangi bir tartışmada olayın çatışmaya dönüşmesine izin vermeden, akıl ile hareket ederek, denge ve adaletten şaşmamak fayda sağlayacaktır. Bir ortamda çatışma çıkması halinde kan dökülmesi ve yaralanmalar da söz konusu olabilir. Bu sabit yıldızın ikiyüzlü ve sinsi bir yönü de vardır. Herhangi bir anlaşmada söylenmeyenleri, gizlenenleri araştırmakta fayda var. Zaten Merkür de retrodayken anlaşma yapmamak akıllıca olur. Algorab, Satürn ve Mars doğasında bir gezegen olup, ikisini dengeleyebilen, karşısındakine üstün gelmek için manipülasyona, gizli planlara veya kaba kuvvete başvurmayan kazanır. Tam ortada durabilmek önemli. Güç elinde diye kaba kuvvete başvurmak daha sonra zor durumlara neden olup gücü kötüye kullananın cezalandırılmasına sebep olacaktır.

Yeni Ay zamanı seyahat ediyor olacaklara dikkatli olmalarını hatırlatalım. Böbrekleri hassas olanlara böbreklerine dikkat etmelerini de söyleyebiliriz.

Gökyüzünde Mars-Güneş kavuşumu varken kavgadan kaçınmak akıllıca olur. Ancak kavga etmemek için öfkeyi bastırmak ani öfke patlamalarına veya ani kazalara sebebiyet verebilir. Öfke seviyemizin yükseldiğini sabırsız ve rahatsız hissetmemiz sayesinde anlayabiliriz. Bu dönemde fiziksel aktivite ve meditasyon çok kıymetli.

Yeni Ayı takip eden günlerde Güneş ve Ay da Merkürle kavuşum yapacaklar. Etkileri Yeni Ay günü hissedilmeye başlanmış olur. İletişim yeteneklerimiz artar, zihinsel kavrayışımız yükselir, fikirlerimizi başkalarına anlatmak kolaylaşır. Satılacak bir ürünümüz varsa pazarlama ve tanıtım için güzel etkiler var. Ayrıca duygularımızı ifade etmemiz de kolaylaşır, sevdiklerimizle bağlantı kurup güzel vakit geçiririz. Beynimizin her iki tarafını da kolaylıkla kullanırız. Karşımızdakinin ne söylediğini zihin ve ruhla kavramak kolaylaşır. Evde vakit geçirmek güzel gelir, uzun zamandır yapılmayı bekleyen işlere zaman ayırıp kolayca çözüldüklerini görürüz. Bu yerleşimin negatif yönü ise aşırı şekilde kendi içimize dönebiliriz veya aşırı konuşup kendimizi başkalarına aşırı anlatabiliriz. Eğer bu iki negatiften birine düşüyorsak esas yapmamız gerekeni yapmadığımızdan şüphelenmekte fayda var. Yani sözün kısası ruhumuz içinde olduğu durumda rahatsız hissediyor olabilir.

Yine aynı şekilde Yeni Ayın ertesinde Merkür Mars kavuşumu gerçekleşecek, etkilerini şimdiden hissediyor olabilirsiniz. Zihinsel enerji artmış olabilir, kendimizi ifade etmek kolay geliyordur, fikirlerimizi açık açık söylemek konusunda güven gelmiştir, öğrenmek konusunda artmış istek vardır. Yeni bir projeye başlamak güzel olabilir. Kısa mesafe, günübirlik geziler keyif verir. Negatif yönleri ise sabırsızlık, konuşmaları tartışmaya çevirme eğilimi, gergin hissetme ve kazaya meyilli olmak şeklinde sayılabilir. Ayrıca düşüncelerimizi kabul ettirmek için fazlasıyla ısrarcı olma ihtimalimiz var, bu da kavga sebebi olabilir.

15 Ekimde Güneş ve Jüpiter arasında bir üçgen açı meydana geliyor. Enerjimizin, canlılığımızın arttığını hissedebiliriz. Hayatın her alanında büyüme, gelişme söz konusu olabilir. Burada haritalarımızdaki yerleşimler belirleyici tabii ki. Daha iyimser ve yapabileceğimize inanan bir hissiyat içine gireceğiz.  İçsel rehberliğimizin gücünün artması, insanları etkileme kapasitemizin yükselmesi gibi etkileri olur. Yeni her şey için uygun bir enerji. Ama Merkür geri gidiyor diyorsanız ve bu enerjiyle başlamak istemiyorum diyorsanız eğer başlamak istediğiniz her neyse araştırın, neyi nasıl yaparımı netleştirmek için çok uygun bir etki.

1 Ekimde Pluto ve Merkür arasında bir kare açı gerçekleşiyor. Bu açı da araştırma yapmayı destekler, bilmediğiniz ne varsa araştırmak için güzel bir yerleşim, bilgiler önünüze düşer. İçgüdüleriniz kuvvetli olur. Hayat hakkındaki fikirleriniz değişir. Bir kriz sayesinde korkularınızın üstesinden gelme şansı bulursunuz. Negatif etkisi ise şüpheci, güvensiz hissetmek, negatif düşünceler, tehdit edilmek, alaycı olmak, kaba ve saldırgan bir konuşma tarzı, paranoya, korkular, eğitimle ilgili sorunlar, seyahatle ilgili sorunlar şeklinde sıralanabilir.

Avrupa’daki kraliyet ailelerinden birinde bir hareketlilik beklentisi içinde olduğumu söyleyebilirim. Ayrıca Yeni Ay haritasının yükseleni Oğlak, ikinci evde Kova var. Orada da çok hayırlı görmediğim bir sabit yıldız var ve Jüpiterle kavuşuyor. Yeni Ayda ve takip eden günlerde para konularına, özellikle bitcoine dikkat derim, daha fazlasını bilemem.

Aşk meşk konularında oturmamış ilişkilerde kavga, gerginlik, ego çatışmaları ve ayrılık ihtimali yüksek. Bu tip yürümeyen ilişkilerde kesin bitişler yaşanabilir. İlişki sağlamsa günlük hayatın stresi içinde aşka dalmak iyi gelecektir. Merkür retrosu kapsamında aile ile vakit geçirmek, beraber evin ihtiyaçları ile ilgilenmek, değişik aktivitelere katılmak, sohbet etmek çok doyurucu olacaktır.

Bu genel etkiler dışında Venüs ve Kuzey Ay Düğümü arasında yaklaşan bir karşıtlık var. Ondan bahsetmeden bitirmeyelim yazıyı. Bu karşıtlık değişik enerjileri aktive edecektir. Hayatınızda biri yoksa veya doğru kişi ile beraber değilseniz, kendinizi yersiz-yurtsuz, şu dünyada tek bir seveni olmayan biri gibi hissedebilirsiniz. Bu duyguyla birileri ile yakınlaşmak isteseniz de çok zor gelir. Koruma duvarlarını kaldırmak, insanların sizi gerçekten görmesine izin vermek imkansızmış gibi hissedilir. Bu dönemde girişilen ilişkiler kendinden kaçmanın yolu olarak kullanılacaktır. Bir ilişkiden diğerine savrulmak, gerçek yakınlığa direnmek çok muhtemel ilişki kalıpları olacaktır bu dönem için. Bu tavırlar şifaya engel olduğu gibi aradığınız ilişkiyi size getirmekten de çok uzaktır. Mevcut gökyüzünün ilişkiler konusunda desteklediği ve gelecek vadettiği tek davranış, yakınlıktan kaçınmadan duygularınızı ifade etmek olacaktır. Özellikle aklınızda biri varsa duyguları açmak için harika bir zaman diyebilirim. İşin içinde kuzey Ay Düğümü olunca belirli bir oranda kadersellik de söz konusudur. Korku ve içe kapanmanın sizi ele geçirmesine izin vererek kaderinizin de önüne set çekersiniz.

Bu Yeni Ayda dengede olan, dengede kalan, sağ ayağının önüne sol ayağını atmayı başaran kazanır. Yalandan riyadan kaçınmanın şart olduğunu, adaletin er ya da geç tecelli etmek gibi bir özelliği olduğunu unutmamakta fayda var.

Aşk, denge ve adalet ile kalın..