7 Eylül Başak Yeni Ayı

7 Eylül Başak Yeni Ayı

7 Eylül 2021'de erken saatlerde Başak burcunda bir Yeni Ay gerçekleşecek. Başak Yeni ayında gökyüzü yine değişime işaret ediyor. İş ve para konuları her zaman olduğu gibi gündemimizi meşgul ederken, arkadaş grupları ve küçük toplantılar sayesinde yeni insanlarla tanışacağız. Bolca harekete ve yeni başlangıçlara gebe bir Yeni Ay var önümüzde. 

Bu Yeni ayın pek çoğumuz için bir nevi aydınlanma etkisi yaratacağını söylemek mümkün. Hayata, hayatın bize getirdiği sorunlara, ilişkilere, kim olduğumuza, yaşam amacımıza farklı bir açıdan bakmamızın zorunluluğunu idrak edeceğiz. Duygularımızı, düşüncelerimizi, bu dünyaya niye geldiğimizi anlamamız konusunda destek veren bir gökyüzü enerjisi kendini hissettiriyor. Almaya, anlamaya açık ve istekli olanlar anlamaları gerekeni anlayıp uyanacaklardır. Rüyalarımız çok canlı ve mesaj içerikli olabilir. İç sesimiz bize fısıldamanın ötesine geçip, haykırıyor olabilir. Ruhlarımızın kulaklarını tıkamanın yeri değil artık. Duymamız gerekeni duyup hayatlarımızda gerekli adımları atma ve risk alma zamanları. Rutini kırıp konfor alanlarımızın dışına çıkma zamanları. Dünyaya baktığımız yeri, pencereyi, bakış açımızı değiştirme zamanları. Nasıl bir gelecek hayal ediyorsun? Kendin için, sevdiklerin için planların ne? Hayallerinin gerçekleşmesinin önündeki engeller neler? Şimdi onları kaldırma zamanı. Kullanmaya karar verirsek zekamızın faydasını mutlaka görürüz. Kafamızı kullanmayıp önümüze konan her şeyi yiyip sonra da şikayet etmeyelim, hayat bana neden cimri diye. Hayat bana cimri olmayabilir, ben sadece kafasızca hareket ediyorumdur.

Zekayı kullanmaktan konu açılınca, son Kova Dolunayından beri araştırmak, okumak, öğrenmek için gökyüzünde güzel yerleşimler var. Bu Yeni ay ise gruplar içinde sosyalleşerek, çevremizdeki insanlarla iletişimde bulunarak öğrenmemizi mümkün kılıyor. Gruplar halinde okumak, araştırmak, bilgi paylaşmak yararımıza olacaktır. Ayrıca gruplar içinde çok zeki ve becerikli insanlarla karşılaşmak, tanışmak mümkün. Çevremizi genişletmek, finansal destek almak, maddi kazancımızda ani artış, yeni fırsatlar yakalamak, eğlenmek ve dinlenmek amacıyla seyahat etmek için de bir kaç günlük güzel bir etki hakim. Partnerimizle ilişkimizin keyifli olacağını, ortak gelecek planları yapıp uygulamaya kolayca koyacağımızı da söyleyebilirim. Yeni ayın gerçekleştiği gün bir gün öncesi ve bir gün sonrasıyla iş dünyasında pazarlıklar için elverişli bir enerji taşıdığı gibi evlilik teklifi vs için de uygun zamanlar. Hayırlı her girişim için güzel etkiler var. Kolaylıkla ilerlemek, işlerin tıkır tıkır işlemesi ve sonuca ulaşması söz konusu. Şanslı enerjiler altında duygularımızı karşımızdakine anlatmak da düşündüğümüzden kolay olacaktır. Hediye almak, vermek de her zamankinden daha keyifli hissettirir.

Yeni ay gününde her ne yapıyorsak büyük bir tutkuyla, keyifle yapacağız. Bugünlerde atacağımız adımlar kendimizi daha güçlü hissetmemize sebep olabilir veya güçlü hissettiğimiz için önemli adımlar atabiliriz. Cesur finansal kararlar alıp önemli girişimlerde bulunabilir, çevremizdeki insanları derinden etkileyebiliriz. Bireysel ve ruhsal düzlemde duygularımızın derinleştiği, kemikleşmiş bize faydası olmayan düşünce kalıplarını kolayca dönüştüreceğimiz enerjiler devrede. Yeni ayın bu güzel pozitif etkilerini kullanmazsak, negatife ve atalete takılırsak neler beklememiz gerektiğini de şöylece özetleyeyim; ruhumuzun derinliklerindeki duygulara bakıp anlamaya çalışmazsak bu duyguların kontrolsüz hareketler olarak açığa çıkabileceğini söylemek gerekir.  Kontrolsüz hareketler ile birey olarak her birimizin hayatlarını ne kontrol ediyorsa ondan bahsediyorum. Kimimiz öfkeyle sağa sola saldırırken, kimimiz sınırsız yiyerek, içki içerek, sigara içerek, alışveriş yaparak duygularımızdan kaçmaya çalışabiliriz. Takıntılı olduğumuz konular bunlarla sınırlı değil çok büyük olasılıkla. Bazılarımız uyuşturucuyu, cinselliği ve hatta manipülasyonu kaçış olarak kullanma eğiliminde olabiliriz. Bunların hiçbirine takıntımız olmayıp bu Yeni ayın etkisinde birilerinin manipülatif tavırlarına hedef olabiliriz. Kim bilir belki de sorunumuz birilerinin bizi manipüle etmesine izin vermemiz olabilir. Konu ilişkiler olunca partnerimizle güç savaşına girmek de olasılıklar arasında, senin dediğin, benim dediğim savaşları olabilir. Partnerimizin bizden sakladığı bir sırrı olduğunu sezebiliriz ama gökyüzünün yumuşak etkileriyle ağzımızın tadı bozulmasın yaklaşımıyla susmayı seçip ileride başımıza gelecek olumsuz bazı olayları kabul ediyor olabiliriz. Herkese göz ve kalp açıklığı diliyorum.

Bu arada aile ve iş arasında kalıp ailesinin ihtiyaçlarını gidermeyi seçenlerimiz çok olacaktır. Aile ve yakın arkadaşlarla vakit geçirmek ekstra keyifli gelecek. Mevcut gökyüzü enerjileri altında aile içi toplantılar, buluşmalar, kutlamalar tadından yenmez. Bu etkiyle işle ilgili sorumluluklarımızı, iş arkadaşlarımızı biraz boşladığımız hissine kapılabiliriz. Neyse ki bu etkiyi yaratacak olan, fazla uzun sürecek bir transit değil. Sevdiklerimizle vakit geçirip gönüllerini hoşlayıp transit geçince de işimize bakabiliriz. Son zamanlardaki sert etkilerle zorlanmış bir ilişkisi olanlar bu Yeni Ayı ilişkisine vakit ayırarak geçirmekle akıllıca davranırlar.

Hedef ve istekleri doğrultusunda uzun zamandır plan, program yapanlar için de güzel haberlerimiz var. Planınız her neyse hareket gücü veren nefis bir transit gerçekleşiyor. Yeni Aydan bir gün önce açı kesinleşip etkisi bir müddet devam edecek. Bu etki sayesinde gereken cesaret ve özgüveni ruhumuzun derinliklerinden bulup çıkarabileceğiz. Yapmamız gereken iş, gözümüze ne kadar büyük ve zor da görünse gerekli motivasyonu damarlarımızda akan kanda hissedebileceğiz ve son derece stratejik bir planlamayla harekete geçebileceğiz. Kafamızda büyük planlarımız, kalbimizde ulaşılmaz diye etiketlediğimiz arzularımız olmasa da çok derin bir dönüşüm yaşama, hayatlarımızda pozitif değişiklikler yapma ihtimalimiz yüksek. Girişimlerimizin her türlü enerji desteğini göreceğini söylemeliyim. Ayrıca hakkımız olanı savunmanın getirisi büyük olacaktır.

Yeni Ay transitleri çerçevesinde aksiyon almayı, yeni bir projeye başlamayı, isteklerimizin peşinden gitmeyi destekleyen birden fazla açı olduğunu söylemeliyim. Bunlardan biri de Kuzey Ay Düğümü ve Satürn arasında gerçekleşen üçgen açı. Özellikle kariyer konularında yeni düzenlemeler yapma, hedeflerimize ulaşmak yolunda harekete geçme arzusunda olacağız. İşin içinde Satürn olunca amacımıza giden yolda bazı engeller olsa da normalde olduğumuzdan daha sabırlı, Satürnün de Kova burcunda olması sebebiyle son derece metodik olacağımızı söylemeliyim. Karşımıza çıkan engelleri bilgelikle temizleyip ortadan kaldıracağız. Her neyle meşgulsek bize tecrübe kazandıracağı ortada. Özellikle disiplinli olmanın faydasını göreceğimiz bir dönemden geçiyoruz. Konu ne olursa olsun kariyer, para meseleleri veya özel hayatlarımız; plan yapmak, sorumluluk almak büyük fayda sağlayacak. Geçen Yeni ayda söylediklerim bu ay da geçerli; çaba gösteren karşılığını görür. Ayrıca şu yorumu da yapmadan geçmeyelim; aksiyon almayı destekleyen birden fazla transit olduğu için söylediklerim her burcu etkileyecektir. Transitin birinden etki almasak diğerinden alacağız, Güneşimiz etkilenmese Satürnümüz etkilenecektir. Demem o ki, hayatlarımızı mercek altına alma zamanlarındayız. ‘Şunu istiyorum olmadı, bunu istedim olmadı’ diye serzenişte bulunmak yerine şimdi harekete geçmeyi denemeliyiz. Haritalarımızın aldığı etkiye göre bazılarımız niyetine girmekle bile yolun önümüzde açıldığına şahit olacağız, bazılarımızın ise çabalaması gerekecek. Bugüne kadar belki tembellik ettik, belki korktuk, belki yaşamlarımızda olanı biteni görmek için fazla miyoptuk, yanlış zamanlamalarla harekete geçtik, belki de sadece diğer şartların uygun olmaması nedeniyle şimdi harekete geçmemiz gerekiyordu. Konumuz, isteğimiz, ihtiyacımız her neyse para, kariyer, aşk, sağlık, yakın ilişkiler, belki de kendimizle olan ilişkimiz, öz değerimiz.. Bu Yeni ay, narin totişlerimizi yerinden kaldırıp bir şeyler yapmak için uygun bir zaman. Belki de bir ay sonrası bizim için geç olabilir. Konumuz, hedefimiz her neyse, bizi duyması gereken insana/insanlara ulaşmamızı da kolaylaştıracak transitler var. Hareket eden kazanır.

Kuzey Ay Düğümü ve Ay arasındaki kare açı, geçmişimiz ve geleceğimiz arasında gerçekleşen bir sahne yaratıyor Yeni Ay saatinde. Özellikle annemizle veya beslenmekle ilgili geçmiş travmalarımızı bırakmamızı, şifalanmamızı mümkün kılacak bir enerji hakim. Ancak bu olurken geçmiş duygularımızın ayaklandığına şahit olacağız. Yakın çevremizde yaşadığımız her neyse bakmamız gereken duygu, insanları boğmadan beslemek veya beslenmek. Duruma göre kendi kendimizi beslemeyi de becerebilmemiz gerekir. İlla kendi geçmişimizde olmasına da gerek yok bazı olayların, yakın çevremizdeki insanların tecrübelerinden de ders çıkarmayı öğrenebiliriz.

Yeni Ay döneminde yakın ilişkilerimiz, kişisel dönüşümlerimizde katalizör görevi görecek. Kendimiz ve çevremiz ile ilgili inançlarımız derinden dönüşme şansı bulacak. Yeni Ayın etkisiyle yakın çevremizdeki kişilerle kurduğumuz, kendimizden kaçmak için kullandığımız ve bağımlılık yaratan ilişkilerimizin farkına varacağız. Konu aşksa bazılarımız da farkına varmayacak ve yeni aşkına bağımlı hale gelirken kendini daha da aşık sanacak. Gerçi bu çok yeni bir transit değil, yavaş hareket eden gezegenler arasında gerçekleşiyor ve ilkbahardan beri etkisini hissediyoruz. Sonbahar itibariyle bazılarımızın kendine gelme, hayatına çeki düzen verme zamanı geliyor. Uyumaya devam edip ileride çok derin bir uykudan uyanmayı seçenlerin sayısı da fazla olabilir. Burada haritalar ve farkındalık devrede.

Farkındalık dedim de, Yeni Ay kendi ruhsallığımızla bağlantıya geçmemiz için gereken enerjileri tetikleyecek. Kendi kendimizle kalmaktan, içimize dönmekten her zamankinden daha fazla keyif alabiliriz. Normalde rekabet seven bir karaktersek her şeyde kazanmak zorunda olmadığımız gerçeğine ayılabiliriz. Ruhsallıkla ve içe dönmekle ilgili bu güzel açıları kullanamayanlarımız ise enerjisini kendinden kaçmaya yarayan aktivitelerde kullanabilir. Hayatımızdaki erkek figürleri ile çatışma yaşayabiliriz. Bu kişiler pasif-agresif veya yalan söylemeye meyilli olabilir.

Hayatlarımızın ‘Uyan’ borusu çalan bir döneminden geçiyoruz. Bazı konularda ciddi değişime zorlandığımızı, değişime direnirsek daha da zorlanacağımızı göreceğiz. Değişimin en büyük etkilerini özgürlük alanımızda, kendimizi ifade ediş şekillerimizde ve yakın ilişkilerimizde hissedeceğiz. Sosyal medya kullanımına yeni kurallar gelebilir. Bazılarımızın davranış kalıpları, bağımlılıkları ve değişmez sandığı alışkanlıkları değişecek. Bekarların sıra dışı tiplerle, sıradışı karşılaşmalar yaşaması muhtemel. Hayatımıza yeni giren bir insan ufkumuzun genişlemesine sebep olabilir. Bu arada bu dönemde hayatımıza birden çok yeni insan girebilir.

23 Aralıkta Ay düğümleri İkizler-Yay aksından Boğa-Akrep aksına geçmiş olacak. Yani Ay Düğümlerinin burç değiştirmesine kadar önümüzde dört aylık bir dönem var. Kuzey Ay Düğümündeki İkizler bize okumamızı, araştırmamızı, bilgiye ulaşmamızı, insanlarla iletişim halinde olmamızı salık veriyor. Kova burcundaki Satürn ve Jüpiter de,  bilgiye ulaşma sürecini kolaylaştırıyor. 'Bilmek istiyorum' dediğimiz her bilgi nerdeyse kucağımıza düşüyor. Bilgiye ulaşmayı kolaylaştıran bu enerjileri iyi kullanmak lazım. Kitaplar, internet her şey şu an İkizler Kuzey Ay Düğümünün hizmetinde. Boğa-Akrep aksına geçtiğimizde araştırmamız, öğrenmemiz gereken her şeyi öğrenmiş ve bilgiyle donanmış olmalıyız, çünkü gündemimiz çok farklı olacaktır. Güney Ay Düğümündeki Yay gözümüzü kapadığımızda gördüklerimiz ve İkizler ise gözümüzü açtığımızda gördüklerimiz olarak tanımlanabilir. Yani gözümüzü açmamız gerekiyor. Şimdi bilgi zamanı. Başımıza gelen her problem bilgisizliktendir. Bilirsek farklı hareket edebiliriz. O zaman neyi bilmiyorsak araştırma zamanı. Ama öyle tek kaynaktan değil, her fikirden, değişik kaynaklardan okuyup akıl süzgecinden geçirip sorunlarımıza çözüm üreterebiliriz. Bilgi kaynağı olarak tek bir mecraya yapışıp paralelize olup kendimizi uyuşturuyor, hareket kabiliyetimizi köreltiyor da olabiliriz. Hayatlarımızı sadece bilgiyle iyileştirebiliriz. Bilirsek istediğimiz hayatları inşa edebiliriz.

İsteklerimizi gerçekleştirmenin önündeki bir diğer engelin de tekrar üzerinden geçelim; kendimizi uyuşturmak. Uyuşturucumuzun farkına varalım. Yukarda biraz değindim ama bizi uyuşturduğunu fark edemediğimiz alışkanlıklarımız olabilir. Dedikodu, aşırı televizyon seyretmek, görünüşümüzle ilgili takıntılı olmak, aşırı spor, paraya, mala-mülke düşkünlük, hayalperest düşünce tarzı vb kendimizi uyuşturduğumuz araçlar olabilir. Bu tip uyuşturucularla hayatlarımızın gerçeklerinden kaçıyor ve durup durup kendimize 'Ben neden mutsuzum?' diye soruyor olabiliriz. Zihnimizi meşgul tutan her şeyi fark etme zamanı şimdi. Bizi meşgul eden boş eylemleri bırakıp kendimizi yeniden yapılandırma zamanlarındayız. Bunu yapmadığımız sürece asla tam olarak mutlu olmayacak ve gittikçe daha mutsuz bir yaşam sürüyor olacağız. Uyanmak lazım, hemen şimdi!

Yeni Aya giden günlerde gökyüzünde zorlayıcı yerleşimler var, haritamıza göre biz de bu etkilerden payımıza düşeni alabiliriz. Düşünmeden konuşmaya dikkat, kavgayla sorun çözemeyeceğimizin bilincinde olalım. Bazen ılımlı ve tatlı dilli olmak sonrasında pişman olmaktan iyi olabilir. Pozitif düşünen kazanır ama pozitif düşünmeyi de enayilik derecesine vardırmamamız gerektiğinin sinyallerini de veriyor gökyüzü.

Sevgi ve ışıkla kalın..