Akrep Burcundaki Yeni Ay Bolluk Bereket Vadediyor

Akrep Burcundaki Yeni Ay Bolluk Bereket Vadediyor

Geçen ay yaşananlara göre nispeten yumuşak bir etkiden söz edebiliriz. Gökyüzünde, iyi kullanıldığında, güzel sonuçlar alınabilecek açılar mevcut. Mesela Ay Jüpiter sekstil açısı bizlere ufkumuzu genişletme imkanı verecek. Bir çoğumuz için çabalarımızın meyvelerini alacağımız bir dönem olabilir. Etkisi kısa sürecek olsa da kendimizi mutlu, enerji dolu ve gelecek için umut dolu hissedeceğiz. Bazılarımızın anlamlı, besleyici ilişkiler kurmasını mümkün kılacak bu etki. Pek çoğumuz hayatta tutunduklarımızın ne kadar boş olduğunu fark ederken kendi küçük egolarımızdan, korkularımızdan sıyrılıp bütünün hayrı için bir şeyler yapma çabasına gireceğiz. Bu etki altında bütün burçlar rahat bir nefes alıp kendilerini mutlu eden bir şeylerle ilgilenmek, aileleriyle, sevdikleriyle vakit geçirmek isteyecekler. Bizi değişime zorlayan ilişkilerde buzları kırmak için iyi bir dönem olabilir. 

Yeniay öncesindeki ve sonrasındaki günler, ihtiyacı olanlara elimizi uzatmak isteyeceğimiz bir dönem olabilir. Yaptığımız her yardımın iyi şans ve bolluk olarak bize geri döneceğini belirtmekte fayda var. 

Kalbi boş olanlar için yeni aşk sinyalleri veriyor gökyüzü. Değerlendirmekte fayda var ;)

Önümüzdeki günleri işle ilgili verimli kullanabilmek için toplantılarınızı Yeniaydan sonraki haftaya ayarlamak iyi olabilir. Yeniayın hemen ertesinde hakim olan enerjiyle olumlu kararlar alıp 1-2 gün içinde de harekete geçebilirsiniz. Grup çalışmalarının son derece ahenk içinde ilerlediğine şahit olacağız. Herkes düşüncelerini paylaşırken, yardım etmeye ve yardım almaya açık tavırlar Yeniayı takip eden bir kaç günün hakim enerjisi olacak.

İyi niyet, cömertlik ve kendine güven günlük hayatımızı yönetiyor olacak. Eğer almaya açık ve öğrenmeye istekliysek gökyüzü hatırı sayılır bir ruhsal büyüme vadediyor. Son zamanlarda, hatta son 2-3 yılda gökyüzü bizi hangi dersi öğrenmemiz konusunda zorluyor idiyse dersi öğrenip öğrenmediğimizi test edip ardından da ödüllerini üzerimize yağdırabilir. 

Yeniay Plutoya da sekstil açı yapacak. Bu kısa süreli etkiyi kişisel olarak bir kaç saatliğine yoğun şekilde hissetmemiz muhtemel. Görmezden geldiğimiz his ve duygularımızın çok güçlü bir etkiyle yüzeye çıktığına şahit olabiliriz. Haritamızın aldığı etkiye göre bu duyguları bir kaç misli hissetmek ihtimal dahilinde. Kendimizi herhangi bir şekilde uyuşturmaya çalışmak yerine oturup bu duyguları hissetmek için kendimize alan tanırsak Ay Jüpiter sekstilinin vadettiği ruhsal büyüme de ödülümüz olabilir. Bu konuda uyanık olmayı tavsiye ederiz. Bu Yeniayın yanıltıcı bir yanı olduğunu söylememizde fayda var. Zorlu bir dönemin ardından hayli iyicil gözüken bu zaman dilimi bizi bir güzel sınamak peşinde olabilir. 

Transit Jüpiterin Pluto ile yapacağı kavuşum, hayatın anlamı, hayat amacımız gibi konularda aydınlanma ihtiyacı duymamıza sebep olacaktır. Ruhsal olarak yeniden doğuş, inancımızın yenilenmesi gibi konularda yardıma ihtiyaç duyabiliriz. Gerçeği bulduğumuzu düşündüğümüz bir anda çok da yanılıyor olma ihtimalimiz var. Aynı enerji iş dünyası için de geçerli olabilir, bize çok göz alıcı görünen bir proje bizim için iyi bile olmaktan uzak olabilir, dikkat. Karşımızdaki insanların amacını sorgulamadan bir işe girişmemekte fayda var. 

Bu transit etki, toplumsal şartlanmalarımızı da sorgulamamıza sebep olacaktır. Eğer yıl boyunca çok derin ruhsal bir değişim ve dönüşüm geçirmeye başlamadıysak bu Yeniayla bu dönüşümün tetiklenmesi de muhtemeldir. 

Yeniay, hayatlarımızı yeniden yapılandırmak üzere bir şans tanıyor bize. Eskiyi yıkıp yeniyi yapılandırmak, bunu yapmanın yollarını araştırmak, plan program yapmak konusunda destekleyici bir gökyüzü hakim. Bu sadece işle ilgili konularda geçerli değil tabii ki, hayatlarımızın genelini ilgilendiriyor. Yürümeyen ilişkilerin yanı sıra, bize faydası olmayan alışkanlıklarımızla, davranış kalıplarımızla vedalaşmanın tam zamanı. Hayatınızda disiplin var mı? Hala disiplinsiz olduğunuz konular neler olabilir? İş, okul gibi başarı için disiplinli olmanın şart olduğu alanlarda gereken her şeyi yerine getiriyor olup aynı özeni sağlığınız için göstermiyor olabilirsiniz. Sağlıksız yemek, sağlıksız alışkanlıklar, uzun saatler çalışmak, egzersiz yapmamak, sürekli stres içinde olmak, az uyumak sağlığımızı alttan alta bozan unsurlar olabilir. Bu Yeniay, hayatımızın her alanı ile ilgili disiplin sağlamamız için uygun, yumuşak bir destek verecek. 

15 Kasımda gerçekleşecek bu Yeniay, gerçekten pek çok konuda bolluk, bereket ve şans getirecek diyerek tekrar belirtmiş olalım ve küçük notumuzu da buraya düşelim; bu Yeniay bu güzel enerjileri doğruluktan, dürüstlükten, etik davranışlardan ayrılmayanlara yağdıracak. Hatta geçmişte dürüst olmayan davranışlar içine girdiyseniz ve arada dersinizi alır gibi olduysanız, emin olun bu Yeniay sizi deneyecektir. Bir doğru, bir yanlış seçeneği önünüze koyup ne yapacağınıza mutlaka bakacaktır. Bakalım ‘Dersimi aldım’ derken samimi miydiniz, değil miydiniz.. 

2021 başı itibariyle Satürn ve Jüpiter Kova burcuna geçiş yapacak 'Ben değil, biz' diyebilmek, diğerinin acısında yardıma koşmak esas olacak. Başkalarının acısını farketme, ihtiyacı olanın yardımına koşma kasınız ne kadar gelişmiş bir bakın bu Yeniayda.

Hepinizin kalbinizdekine ermesini dilerim.