Ay Düğümleri Boğa-Akrep Aksına Geçti

Ay Düğümleri Boğa-Akrep Aksına Geçti

Başlarken Ay Düğümleri hakkında çok kısa bir bilgi verelim. Ay Düğümleri, Ay ile Güneş arasındaki matematiksel noktalardır. Kuzey Ay Düğümü olarak adlandırdığımız nokta geleceğimizi yani yüzümüzü döndüğümüz yeri, Güney Ay Düğümü dediğimiz nokta ise geçmişimizi, bir anlamda temelimizi temsil eder.

18 Ocak günü Ay Düğümleri İkizler Yay aksından çıkıp Boğa Akrep aksına geçmiş olacak ve 17 Temmuz 2023 tarihine kadar bu aksta kalacaktır. Boğa Akrep aksı boyunca bizleri neler beklediğine, hayatlarımızda ne değişiklikler olacağına bir göz atalım.

Kuzey Ay Düğümü Boğa kendine güvenir, sağlamdır ve kimseye bir şey ispat etme ihtiyacı duymaz. Kuzey Ay Düğümünün Boğa’ya geçişi ile beraber, bizler de bu özellikleri kendi hayatlarımızda tecrübe edebiliriz. Boğa değişikliği pek sevmez. Onun yapacağı değişiklik daha ziyade hayat şartlarını iyileştirmek, konforunu arttırmak, gelirini çoğaltmak üzerine olur. Boğa tahmin edebileceği geleceği tercih eder. Bu enerjilerin etkisiyle hayatlarımızı iyileştirmek, yolumuza çıkanları en iyi şekilde değerlendirmek için çaba gösteririz.

Boğa bereket ve verimlilik ile ilgilidir. Kendi hayatlarımızda ve tüm dünyada olanlara rağmen, sahip olduklarımız için şükran duyabilmek büyük bir fark yaratacak ve hayatlarımızı olumlu yönde etkileyecektir. Bu etkiyi arttırabilmek ve Kuzey Ay Düğümü Boğa ile daha sağlıklı şekilde bağ kurabilmek adına öz-değer duygumuzu gözetmemiz, seçimlerimizin bu duygumuza nasıl etki ettiğine dikkat etmemiz yerinde olacaktır. Kimlerle vakit geçiriyoruz, vaktimizi nelere harcıyoruz, sınırlarımız ne durumda, nelere tahammülümüz var, nelere yok. Bunların hepsi öz-değer ve dolaylı olarak da Boğa ile ilgilidir. Sabır, sebat, sadakat, şükür kavramlarına odaklanmamız gereken bir dönem olacak. Bu saydıklarımızı yapmak kazançlı çıkmamıza, yol almamıza imkan verecektir.

Sabırsızlık, karşımızdakini yargılamak, tepkili tavırlar, başkalarının işleriyle aşırı ilgili olmak, başkalarının isteklerine direnç göstermek, KAD Boğa’nın uzak durmamız gereken karanlık yönleridir.

Kuzey Ay Düğümü Boğa yerküreyle, toprakla direkt ilintilidir. Doğayı korumak ve bu yönde hareket etmek önümüzdeki bir buçuk yıl her zamankinden daha önemli. Hükümetlerin, derneklerin bu konularda bir şeyler yapmasını beklemek yerine bizler birey olarak neler yapabilirizi düşünmeli ve uygulamaya koymalıyız. Hemen ilk akla gelenleri, belki en bilinenleri burada sıralamak istedim; diş fırçalarken suyu gereksiz akıtma, daha kısa duş al, tek kullanımlık plastik, karton vs ürünleri hayatından çıkar, çöplerini ayrıştır, gereksiz tüketimi azalt, doğa dostu ürünleri tercih et, karbon ayak izini azalt. Her biri yapılabilir hareketler. Kuzey Ay Düğümü Boğa transiti boyunca doğaya göstereceğimiz saygı, bize misliyle geri dönecektir.

Kuzey Ay Düğümü Boğaya Jüpiter Balıkta iken girdiğimizi göz önünde bulundurup başta kendimize, sonra karşılaştığımız her canlıya şefkat ile davranmanın her zamankinden daha önemli olduğunu anlamalıyız.

Kuzey Ay Düğümünün 1 Ağustos tarihinde Uranüs ile tam kavuşumu da önemli bir transit. Bu dönemde pek çoğumuz hayallerimizin peşinden gidiyor, hayatlarımızın artık yürümeyen bölümlerinde değişiklikler yapıyor, yeni fikirler ile yenileniyor, başarılı olabilmemiz için yap-bozun parçalarını yerli yerine oturtuyor olabiliriz. Hayatlarımızda rahatlığı, konforu, zenginliği, güvenliği yeniden tanımlayacağımız bir dönemden geçeceğiz. Ay Düğümünün Boğada olmasına rağmen bazılarımız için ve toplumsal düzlemde büyük değişiklikler söz konusu olabilir. Beklenmeyeni bekleyebileceğimiz değişik bir zaman dilimi olduğunu belirtmekte fayda var.

Sadelik, an’da yaşamak, insan ilişkilerinde gerçek ve sade davranmak, kendi basit hayatının alçakgönüllü mimarı olabilmek, en önemlisi de kendini sevebilmek önümüzdeki bir buçuk yılın trend başlıkları olacak.