Bol Kare Açılı Terazi Yeni Ayı İle Nasıl Başa Çıkılır?

Bol Kare Açılı Terazi Yeni Ayı İle Nasıl Başa Çıkılır?

16 Ekim’deki Terazi Yeni ayı, Marsla karşıtlık açısı çalıştıracak. Bu da düşmanlık, tepkisellik, kıskançlık, gerginlik gibi duyguları açığa çıkaracak. 

Güçlü arzular içinde olma hali, arzularımızın peşinden dünyayı umursamadan gitme isteği benliğimizi ele geçirebilir. Arzularınızın bencilce olması durumunda başarıya ulaşma ihtimaliniz azalacaktır. Hele ki hedefiniz birilerine zarar verecekse ters tepme olasılığı çok yüksek, yani kendiniz zarar görebilirsiniz. İsteklerinizin peşinden koşarken diğerlerinin de faydasına olacak ne yapılabiliri düşünmek işe yarayabilir. Haklı davaların peşinden gitmek için uygun bir zaman. 

Başkalarının öfkesine maruz kalmak ihtimal dahilinde. Yakın ilişkilerde tartışmalara açık bir enerji. Enerjinizi işinize ve spora kullanmak akıllıca olacaktır.

Yeni ay Satürne kare açı yapacak. Bu kare açı çok yakın derecelerde olmasa da haritalarımıza göre etkisini az ya da çok hissettireceği kesin. Kısıtlayıcı ve depresif bir ruh hali yaratma ihtimali hayli yüksek. İnsanlarla tatmin eden bir ilişki kurmakta zorlanmak kaçınılmaz gibi duruyor. Geçmişte yapılan hatalar ve kaybedilenler yüzünden üzüntü ve utanç duymak, yalnız hissetmek söz konusu. Bu duygulara kapılmamak için sosyalleşmeye çalışmak çok da işe yaramayabilir, çevremizdeki insanların hal ve tavırlarından duyulan rahatsızlık daha da yalnız hissedip içinde olduğumuz duygu durumunun daha da derinlerine düşmemize sebep olabilir. Yine içinde bulunduğumuz depresif duygu durumu için yakın ilişkide olduğumuz insanları suçlamak çok da akılcı bir davranış olmayacaktır. Bu tavır ilişkilerde gereksiz gerginliklere sebebiyet verebilir. Yeni ayın geneline, sağlıksız ilişkilerin sonlanmasına sebep olacak bir enerji hakim olacaktır.

Ay ve Jüpiter arasındaki kare açı ise Satürnle olan açının etkilerini azaltmaya meyilli bir etki yaratacak. Üzerimizde oluşan baskıyı azaltmak için kendimizi yemeğe, içmeğe verebiliriz. Aşırı yemekten mide fesadı durumları, aşırı alkolden sağlığın bozulması veya bilinçsizce yapılan hareketler sonradan baş ağrıtabilir. Günübirlik ilişkilerde avunmaya çalışmak şeklinde bir davranış, ileri günlerde ortaya çıkıp esas ilişkinizi tehlikeye sokabilir. Bir de bu açı standartları düşürmeye sebep olan bir açı. İçinde olduğunuz duygu durumla baş etmekte zorlanmak sonra canınızı sıkmasın. Hayır işleriyle ilgilenmek, ihtiyacı olanlara yardımda bulunmak, ibadet etmek, meditasyon yapmak bu açıyı doğru kullanmanın yolları olabilir.

Ay ve Pluto arasındaki kare açı yukarıda yaptığımız tüm uyarılara rağmen, aile içinde, yakın ilişkilerde derinlerde gömülü bazı olumsuz duyguların açığa çıkmasına sebebiyet verebilir. Suçlama, manipülasyon, kıskançlık krizleri, aile içi şiddet, sözel-duygusal-fiziksel taciz yaşanabilir. Maruz kalan veya uygulayan taraf da olsanız, bunların açığa çıkması şifanın da başlangıcı olacaktır. Bu transit tüm bu negatif duyguların fark edilip iyileştirilmesini mümkün kılabilir. Yeni ay günü gerçekleşen bu transitin bağımlılıklarımızı görüp iyileştirmek için harekete geçmemizi sağlayacak bir enerjisi de var. Bağımlılıklar konusunu irdelediğimiz Mutluluğunun Önünde Engel Kalmasın yazımızı tavsiye ederiz. 

Tüm saydığımız bu negatif etkilerin yanında bu yeni ayın muhteviyatında hayat amacınızla hizalanmanızı sağlayacak etkiler de var. Şayet bu zamana kadar derin bir uykuda idiyseniz, sizi uyandırıp yola sokacak insanlarla karşılaşmanız da imkan dahilinde. Bazılarımızın kibrinin kırılacağı olaylar var ufukta. Zor gibi görünse de olaylar sona erdiğinde çok da üzülmeyeceksiniz kibrinizin başına gelenlere. Varoluş şu mesajı yayıyor aslında, kimse sonsuza dek uyuyamaz, er ya da geç uyanır, uyandırılır.

Yeni ayın sert açılı enerjileriyle baş etmek için doğru davranışlar; isteklerinize sahip çıkmak, acele hareket etmemek, ucunu göremediğiniz risklere girmemek, değişmeye ve işbirliğine istekli olmak, sürekli aynı hataya düşmenize, aynı olaylarla karşılaşmanıza sebep olan derinlerdeki korkunuzu anlamak ve içe dönmek.

Son derece sert açılar içeren, getireceği bitişlerle daha ziyade dolunaya benzeyen bir Yeni ay var önümüzde. Yine de bazı şeyler bittiği gibi yenisi başlayabilir. Bu Yeni ayla ilgili güzel habere gelelim. Hayatlarımızla ilgili her birimiz derin temizliklerden geçiyoruz; işe yaramayan ilişkileri, alışkanlıkları, davranışları, eşyaları, arkadaşları, insanları her şeyi bırakıyoruz. Biz bırakamıyorsak bıraktırılıyoruz. Bu yeni ay, başlangıçlar için de son derece elverişli bir enerjiye sahip. Uzun vaadede her ne arzu ediyorsanız küçücük bir başlangıç yapın, başlangıcını yapamıyorsanız niyetine girin. Ekim ayındayız, toprağa bir tohum koyduğunuzu farz edin. Şu tarihte şu isteğimi hayata geçirmeye niyet ediyorum. Bu kadar basit bir cümle ile enerjileri harekete geçirin. Kendiniz için niyetlerinizi yaptıktan sonra dünya ve bütün insanlık için de niyette bulunun. Pandeminin bitmesini dileyebileceğiniz gibi, savaşların, açlığın, kötülüğün de son bulmasını dileyebilirsiniz. Sevginin tek gerçek olduğu yeni bir düzen dileyebilirsiniz. Toprak ananın şifalanmasını dileyebilirsiniz. Neler dileyeceğiniz sizin güzel yüreğinize kalmış.

Yeni ay enerjilerinin içinden kolaylıkla geçmemiz dileğiyle..