Bol Sürprizli Boğa Dolunayı

Bol Sürprizli Boğa Dolunayı

31 Ekim 2020’de Boğa burcunda bir mavi ay gerçekleşiyor. Mavi ay, bir takvim ayı içinde gerçekleşen ikinci dolunaylara verilen addır. Bakalım bu mavi ay hayatlarımıza nasıl etki ediyor?

31 Ekim günü, Ay Uranüs ile kavuşum içinde olacak. Böyle bir birleşme, bize beklenmeyeni beklememiz gereken günlerde olduğumuzun sinyallerini veriyor. Gökyüzü çok fazla duygusal karışıklık yaratacak etkilere sahip. Aile, yakın ilişkiler, partnerler ile ilgili konular önümüzdeki iki hafta boyunca kişisel gündemlerimizin merkezinde olacak. Gökyüzündeki yerleşimler bir çeşit karşıtlık enerjisi yaratıyor. Bu karşıtlık, evle iş arasında bölünmek kadar fiziksel düzlemde hissettiğimiz bariz bir etki yaratabileceği gibi ‘Ben bu hayatta ne istiyorum, ne yapıyorum’ şeklinde içten içe kaynayan, belki henüz kendimize bile ifade edemediğimiz bir takım farkındalıkları da gün yüzüne çıkarabilir. 

Dolunay dönemleri, iç sesimizin hayli yükseldiği zamanlardır. Özellikle ilişkiler konusunda iç sesimizi dinlemekte fayda olabilir.İlişkimizdeki sorunun ne olduğu hakkında bir fikrimiz yoksa onu anlayacağız. Sorunu biliyor, çözümü bulamıyor idiysek çözüm artık görünür olacak. Her şeyin farkında ve bilincinde olup değiştirmek için adım atmakta zorlanıyor idiysek kendimizde adım atacak güç bulacağız. İlişki dinamiklerinin açıkça önümüze serildiği bu dönem, pek çok ilişki için ‘Tamam mı, devam mı?’ sorusu cevaplanacak. Yürümeyen ilişkiler söz konusuysa akışta kalıp direnmemek en doğru hareket olacaktır. 

Pagan geleneğinden etkilenmiş pek çok kültürde, içinde bulunduğumuz günlerde görünen ve görünmeyen arasındaki perdenin çok inceldiğine inanılır. Bu dolunaya bu etkiyi arttıran enerjiler eşlik ediyor. Pek çoğumuz altıncı hissimizin açıldığını, algımızın keskinleştiğini fark ediyoruzdur. En basit haliyle birini aklımızdan geçirip hemen ardından o kişi telefonla bizi arayabilir. Yani bir nevi malum olma, içsel bilme durumu. Aynı enerji, görünmeyenin görünür olmasına da yardımcı olacaktır. Arkanızdan iş çeviren insanlar ifşa olabilir. Pek çok konuda, pek çok kişinin ipliğinin pazara çıktığına şahit olabiliriz. Gizli saklı yürütülen ilişkileri ortaya çıkaracak etkiler hakim.

Bitişleri temsil eden diğer dolunayların aksine bu dolunayın ‘Bitti oh’ dedirtecek bir enerjisi maalesef yok. Bitirme kararları alınabilir ama yaşanması gereken süreç önümüzdeki dolunaya kadar devam edecektir. Yani istifa ettiyseniz yasal süreç gereği biraz daha işe gidip gelmek zorunda kalacaksınız, boşanmaya karar verdiyseniz bir süre daha müzakerede bulunmak durumunda olacaksınız veya sevgilinizden ayrıldıysanız o kişi bir müddet daha mesajla, arayarak, yolunuza çıkarak sizi ikna etmeye çalışabilir. Hayatta nasıl bir durum içindeyseniz yapacağınız en doğru hareket sakin ve mantıklı kalmak, gereksiz tartışmalardan uzak durmak olacaktır. Sorun her neyse sabır ve sükunet ile çözüm sürecine katkıda bulunabilirsiniz. Olayları kontrol ve manipüle etmeye çalışmak stres seviyenizi gereksiz yere arttıracak ancak sonuç vermeyecek ve gereksiz yere sağlığınızı bozacaktır. Korona konusunda da henüz rahat bir nefes alabileceğimiz enerjiler söz konusu değil. Tedbirli olmaya devam etmekte fayda var. 

Dolunay döneminde her türlü kazaya açık bir enerji söz konusu. Dikkatli ve tedbirli olmak iyi olur. Beklenmedik halk ayaklanmalarını, protestoları tetikleyebilecek bir enerji hakim. Etkileri dolunaydan sonraki günlerde de sürebilir. Dünyada nerelerin bu enerjiden etkileneceğini yaşayıp göreceğiz. 

Duyguların iki uç arasında gezineceği, nefretle sevgi arasında gidip gelinecek bir dönem. Duyguları ile bağlantı kurmakta güçlük çekenler için olumlu bir enerji. Herhangi bir duygunun enerjisi o kadar yüksek olacak ki fark etmemek mümkün olmayacak. Hele ki halının altına süpürülmüş, hissetmemiz uygun değilmiş gibi gelen duygular gün yüzüne çıkacak. Hissetmeye izin vermek muhteşem sonuçlar yaratabilir. Belki bazı şeylerin tam sırasıdır. Bu duygular illa negatif olmak zorunda değil. Bir konuda pozitif bir duygu yoğunluğu içindeysek, bu duyguların yönetimi ele geçirmesine izin vermek çok da olumlu sonuçlar yaratabilir.

Bu dolunayın elimizdekinin değerini bilmekle ilgili bir yanı var; ilişkimizin, paramızın, malımızın, mülkümüzün, sağlığımızın, yeteneklerimizin, yani Boğa burcu ile ilgili her şeyin. Boğa demişken elimizdeki parayı klasik yatırım araçları yerine, toprağa, sanat eserlerine ve eski antika eşyalara yatırmayı tercih etmek de olasılıklar arasında. 

Özetlemek gerekirse bu dolunay hayatımıza ani olaylar, ani kararlar getirebilir. Kararlar, her ne kadar aniymiş gibi görünse de uzun bir bekleme sürecinin ürünü olma ihtimali yüksek. Global düzlemde haberler çoğunlukla negatif olsa da, bireysel olarak sonu iyi olacak kararlar ve güzel haberler alma ihtimalimiz de var. Tüm olan bitenin özünde gökyüzünün bizlere tek bir mesajı var; değişmemiz gerektiğini söylüyor. İşleri eski yapış biçimlerimiz artık işe yaramıyor. Farklı bir yol seçmemiz, dönüşmemiz, çevremizin dönüşmesine yardım etmemiz gerektiğini söylüyor. Bu süreçte Ayın Uranüs ile kavuşum yapıyor olması nedeniyle bastırılmış olumsuz duygularımızın aniden tetiklenmesine, olumluların da kabına sığmamasına sebep olabilir. Açığa çıkan bu duyguları sanatla ifade etmek keyifli sonuçlar doğuracaktır. İyilik, güzellik ile aklımızı kalbimizle birleştirmeyi başarmak, mutluluk nedenimiz olacaktır. Yukarda bahsettiğimiz tüm olumsuzluklar aslında yeryüzünde eşi görülmemiş bir büyüme sürecine girildiğini gösteriyor. Bilinçli bir tercihle pozitifte kalarak bütünün enerjisini bu yönde desteklemekle beklemediğimiz güzellikte sonuçlar elde edebiliriz. Sağlık, sıhhat ve aşkla..