Burçlara Göre Sağlıklı Yaşam Yazı Dizisi - İkizler Burcu

Burçlara Göre Sağlıklı Yaşam Yazı Dizisi - İkizler Burcu

20 Mayıs – 21 Haziran 2020 arasında Güneş İkizler burcunda. Bu burçta, bu yıl Ay düğümleri de yolculuk ediyor. Dolayısıyla temsil ettiği konularda önemli gelişme alanları yakalamayı bekleriz. İkizler için işbirlikleri ve fırsatlar gündemde. Desteklendikleri ve öne çıktıkları bir zaman aralığındalar.

Hava elementi tüm burçlar gibi İkizler için de en önemli denge, zihinsel olandır.

İnternette gezinirken kendinizi bir çok sekme içerisinde kaybettiğiniz oluyor mu? Bu zihinsel dağınıklığın ardında tek bir konuya odaklanamama sorunu yatıyor. Peki gerçekten tek bir konuda kararlı olmak zorunda mıyız? Aradıklarınızı bulmak konusunda nasıl hareket ediyorsunuz? Eğer kendinizi bilgi denizinde kaybolmuş bir halde buluyorsanız belki de gerçekten yöntem değiştirmelisiniz.

İkizler burcu insanı meraklı, çift karakterli, konuşkan, hazırcevap ve adaptasyon yeteneği olan bir karakter sergiler. Aşırıya kaçtığında kurnaz ve maymun iştahlı olabilir.

Yöneticisi Merkür'dür ve mitolojide bilgiyi iletmekle sembolize edilir. Elbette bu bilgi kimi zaman bir dedikodu da olabilir.
Hava elementi sosyallikle ilgilidir. Değişken nitelikte olduğu için bu sosyal bağlar da esnek ve yüzelsel olabilir.

İkizler açısından en önemli sorunlardan birisi katı kuralları olan herhangi bir sisteme bağlı kalamaması. Bu nedenle sağlık sorunlarında belli bir diyet ya da egzersiz programı takip etmeniz gerektiğinde, bu sizin için katlanılması güç bir dinamik olabilir. Bu nedenle destek aldığınız doktor ya da eğitmenlerinizden bunu gözönünde bulundurmalarını isteyebilirsiniz. Sağlıklı bir yaşam dinamiği kurarken 'çeşitlilik ihtiyacınızı' gözönünde bulundurun. Beslenme düzeninizde de çeşitliliği esas alan dinamikler sizin için daha eğlenceli olabilir.

Sinir sistemi, akciğerler ve kollar en hassas olduğunuz alanlardır. Fiziksel bir sağlık sorunu ile karşılaştığınızda doğru cevaplara ve bilgiye ulaşabilmek sizin için önemlidir. Sizinle iyi iletişim kurabilen bir uzman seçimi bu noktada önemlidir. Akciğerler ve solunum sistemi özellikle önem vermeniz gereken sağlık konularıdır. Bu noktada enfeksiyonlar açısından bağışıklık sisteminizi güçlendirmeniz önemlidir. Nefes egzersizleri, sizi hem fiziksel hem de zihinsel dinginlik için destekleyecektir.

Bilgi edinme konusundaki açlığınız çoğunlukla zihinsel gerginlik ve stres olarak size geri döner. Bunu gergin omuzlarınızdan yakalayabilirsiniz. Bu nedenle kimi zaman teknolojiden bir miktar uzak kalmanız, zihninizi dinlendirmeniz aslında kendiniz için yapabileceğiniz en iyi diyettir. Elbette yapacağınız en iyi yatırım da ergonominize uygun ekipmanlar alarak yazma ve araştırma süreçlerinin bedeninizde yaratacağı hasarı minimuma indirmek olmalıdır. Aksi durumda sinir sıkışmaları, tendon rahatsızlıkları ile mücadele etmek durumunda kalabilirsiniz. Aynı anda bir çok şeyle ilgilenmeye çalıştığınız için kazalara açık olabilirsiniz. Araç kullanırken telefonla konuşmak gibi aktiviteler sizi farkında olmadan zihinsel olarak gergin biri haline de getirebilir.

Beslenme konusunda bir rutin oluşturmak konusunda zorlanabilirsiniz. Ancak öğün atlamak yerine kendinize kısa aralıklarla daha sık bir yemek düzeni kurmanız belki de uzun açlıklar sonrasında gelen yorgunluk ve şeker nöbetlerinizin yerini alabilir. Daha esnek ama istikrar sağlayabileceğiniz bir beslenme programı için bir uzmandan destek alabilirsiniz.

Beslenme konusunda nasıl bir program izlerseniz izleyin, herşeyden önce yediklerinizin tadını alabilecek kadar yavaşlayın. Hızlı yemekten kaynaklanan muhtelif sorunlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.
Antioksidanları yaşamınızdan eksik etmeyin. Beslenme tercihlerinizi, size uzun süre enerji verecek gıdalar arasından seçmeye dikkat edin. Böylece kan şekeriniz daha uzun süre stabil kalarak, aklınızı daha verimli ve dingin kullanmanıza olanak sağlayabilir.

Kısa süreli spalar, ellerinize manikür yapmak ya da omuz kaslarınızı gevşetmek için masajlar size destek olan süreçler olabilir. Ancak bir ikizleri en çok rahatlatacak dinamik konuşma merkezli terapilerdir.

Dinlendirici Aktiviteler

Zeka oyunları ya da puzzle'lar sizin için bir terapi kadar dinlendirici olabilir. Bir sorunu çözmüş olmanın verdiği rahatlama hissi zihninizi dinginleştirecektir. Elbette sosyalleşme ihtiyacında olduğunuz için grup halinde oynanan aktiviteleri tercih edebilirsiniz.