Mars ve Merkür Burç Değiştiriyor

Mars ve Merkür Burç Değiştiriyor

Mars 7 Ocak’ta Boğa Burcuna Geçiyor

Son altı aydır Koç burcunda başımıza gelmedik olay bırakmayan Mars, yolculuğuna 7 Ocak-4 Mart tarihleri arasında Boğa burcunda devam edecek. Mars Boğa’da rahat değildir ve zayıftır. Güçlü olduğu tek konu, direnç göstermek ve savunmaktır. Yine de bu etki altında cesaretle dolu olacağımızı, gözümüzü hedefe dikeceğimizi söylemeliyim. Rekabet etmeyi seven yanımız başarmak için planlar yapıp onları hayata geçirmenin uygun bir anını kollayacaktır. Bu dönemde asıl amaç kalıcılık olacaktır. Yavaş ve emin adımlarla ilerlemeyi tercih edeceğiz. Paranın ve keyif veren eylemlerin peşine düşme ihtimalimiz var. Güzel şeyler ilgimizi çekecektir; güzel insanlar, güzel yerler, güzel sanatlar dahil. Hatta antika eşyalar, müzayedeler de.. Pek çoğumuz bir katır kadar inatçı olabiliriz bu dönemde. Boğaz, bademcik ve üreme organları ile ilgili enfeksiyonlar gündeme gelebilir. Geçmişten gelen adaletsiz bazı olaylar, olayların akışında gerçekleşen beklenmedik gelişmelerle haksızlığa uğrayanın lehine dönebilir. 

Odağımız hayatta kalma teması etrafında dönecek. Hayatta kalmak için ne yapmamızın uygun olduğunu ve bir sonraki adımı planlayacağız. Parasal krizlerin yaşanacağı bir dönem olacak. Ne iş, ne ilişki hiç bir konuyu hızlandırmak için uğraşmamak en akıllı davranış olur. Her şeyin kendi hızında akmasına izin verirsek kazanırız. Her hangi bir girişimden acil sonuç almayı da beklememeliyiz. Sonucunu göremediğimiz girişimler için içgüdülerimize güvenme zamanı; içimiz iyi hissediyorsa hareket, sıkıntılı hissediyorsa durma zamanı.

Haritalarımızın durumuna göre kazançlarımız aratabileceği gibi masraflarımız da artabilir. Mars Koçtayken giriştiğimiz projeleri geliştirme veya sonuçlandırma zamanı olacaktır Mars Boğa dönemi.

Mars Boğa’dayken ikili ilişkilerimizde kızgınlığımızı, öfkemizi direkt ifade etmekten kaçınıp biraz pasif agresif bir ifade seçme ihtimalimiz var. Cinsellikle ilgili sorun yaşayan ikili ilişkilerde bu sorun, iyiden iyiye görünür olacak. Sabit burçlarda güneşi ve önemli kişisel gezegenleri olanlarımız, bazı şeyleri patlayana kadar içimizde tutma eğiliminde olabiliriz bu dönem. Kim bu sabit burçlar? Boğalar, Aslanlar, Akrepler ve de Kovalar. Genel sağlıkta enfeksiyonun dışında metabolizmanın, sindirimin yavaşlaması gibi bir durum oluşabilir.

Merkür 8 Ocak’ta Kova Burcuna Geçiyor

Merkür Kovada yücelir, yani rahat eder. Kova aslında tam da Merkürün temsil ettiği her şeyi temsil eder. Bu süreç zarfında iletişim her zamankinden kolay olacaktır. Pek çoğumuzun her zamankinden daha açık bir zihne sahip olacağını söylemek mümkün. Kolektifin standart düşünce kalıplarının dışına çıkarak düşüneceği bir dönem. 

Pek çoğumuz yeni şeyler öğrenmek için yüksek bir motivasyon içinde olacağız. Sorunların çözümü için zamanın ötesinde çözümler aramak gerekiyor. Keşfetmeye istekli olmak önemli. Geleceğimizi nasıl daha aydınlık hale getirebilirizi sorgulayacağız. Zamanın ötesinde çözümler aramakla kalmayacağız, pek çok konuda çok ilerici fikirlere, aydınlanmalara uyanacağız.  Merkürün Kovada hareket ettiği süre boyunca duygularımızı ve düşüncelerimizi ustalıklı şekilde birbirinden ayırt edebileceğiz. Bunca zaman duygusal konularla ilgili sürdürdüğümüz tavrımızı çok akılcı şekilde değerlendirip yeni kararlarla yolumuza devam etmeyi seçeceğiz. Olayların ve insanların gerçekte kim olduklarını net şekilde göreceğimiz bir dönem olacak. Sosyal medyada her zamankinden fazla zaman geçirmek mümkün. 

Merkürün Kovada yolculuğu boyunca dikkat etmemiz gereken en önemli nokta aşırı mantıklı harekete odaklanıp insanların duygularını incitmekten kaçınmak gerekiyor. Bu noktada kendimizi karşımızdakinin yerine koyarak düşünmek, konuşmalarımız sırasında biraz kalbimizi devreye sokabilmek işe yarayacaktır.

Merkür retrosunun bir hava burcunda gerçekleşmesinden dolayı teknolojik aksaklıklara karşı dikkatli olmak yerinde olacaktır. Bu dönemde elektronik alet alınmaması uyarısına uymak akıllıca bir seçim olabilir. Tedbirlere rağmen yaşanabilecek bazı aksaklıklar, muhtelif konularda müthiş aydınlanmalara olanak yaratabilir.

Uzun zamandır hayatımızda sorun yaratan konuları masaya yatırmak ve geniş bir perspektifle değerlendirme yapmak için doğru bir zaman. Ayrıca bir hobiye zaman ayırmak için güzel bir dönem olabilir. Hem keyifli vakit geçirmeyi, hem de yol katetmeyi mümkün kılar. Uzun zamandır hayata geçirmek için fırsat kolladığımız konularda da pek çoğumuzu destekleyen bir gökyüzü enerjisi hakim.

İkizler, Terazi ve Kova burçlarında güneşi veya şahsi gezegenleri olanlar bir hayli rahatlayacaklar. Boğa, Akrep ve Aslanda güneşi veya önemli gezegenleri olanların ise bir hayli meşgul olacağını söyleyebiliriz. 30 Ocak-19 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek Merkür retrosu  Kova burcunda başlayıp Balıkta sonlanacak. Geçmişte ruhsallığımızla  ilgili farkedemediğimiz bazı detayları farkedebiliriz. Bu retroda geçmişten herhangi bir konuda sürüncemede kalan ilişkilerin tekrar gündeme gelmesi mümkün. Konu işle ilgiliyse konunun çözüme kavuşması için bu iyi bir durum olabilir. Konu bir ilişkiyse özellikle Merkür retro, Balığa geçtikten sonra hakim olacak yumuşak enerjilerle konunun tatlıya bağlanıp bitirilmesi veya güzel bir başlangıç yapılması mümkün olabilir. 

Aslan, Boğa, Akrep ve Kova burçlarının özellikle son üç gününde doğanlar, hayatın her alanında pek çok konuda derin anlayışlar edinme ihtimaliniz yüksek. Kendinize söylediğiniz veya başkalarının size söylediği yalanları ve adaletsiz durumları teşhis etme şansınız doğacak. Yine pek çoğumuz için olaylara düşünmeden verdiğimiz tepkilerimizi görüp kendimizi düzeltme fırsatı bulacağımız zamanlar olacak.