Tutuluyoruz, İyi ya da Kötü Oluşu Size Kalmış..

Tutuluyoruz, İyi ya da Kötü Oluşu Size Kalmış..

19 Kasım saat 11.57’de bir Ay tutulması gerçekleşiyor. Boğa burcunda yaşanacak bu tutulmanın etkilerine bir göz atalım. Hayatın her alanında yeni şeyler denemek için isteğimizin yüksek olacağı bir etki yaratabilir. Ancak ilginçtir ki bunu yapmak üzere hemen aksiyon alamayabiliriz. Anın yükseleninin Oğlak olduğunu da göz önüne aldığımızda, konumuz her neyse başarmak, yeni projelere başlamak için kuvvetli bir güdülenme içinde olacağız ancak planlarımızı uygulamaya koyma konusunda kısa bir süre bekleyeceğimizi söylemek mümkün.

Jüpiter ile Ay arasındaki kare açı modumuzu yükseltmenin yanı sıra bebek isteyenlere hamilelik haberleri getirebilir. Bu müjdeyi önceden vermiş olalım. Bu açının etkisi 10-15 gün arası sürer. Bebek isteyenlerin bilgisine. Ayrıca hayal gücümüzü arttıran bu açının negatif etkilerinin de olabileceğini söylemekte fayda var. Eforik nedensiz bir heyecan içinde olabiliriz, aşırı iyimserlik gözlemlenebilir, yapamayacağımız şeyler için sözler verebiliriz, hayal gücümüz bizi yanlış yönlendirebilir, ilişkilerde sınır koyamama durumları olabilir, harcamalarda özellikle kendimizi iyi hissetmek amacıyla bir artış olabilir. Sonra üzülüp sıkışmamak için gereksiz para harcamalarına dikkat. O an çok elzem görünür, sonra ‘Bunu niye aldım acaba’ deriz. Bir de özellikle kadınlardan gelen bazı teklifler aşırı vaatkar olabilir, doğru olmak için fazla iyi olabilecek bazı teklifler alabiliriz, buna da dikkat.

Zihinsel yeteneklerimizin artacağı, ahlak, felsefe, ruhsallık konularında derin araştırmalara gireceğimiz bir zamanı işaret ediyor gökyüzü. Araştırmak için büyük heves ve merak içinde olmak, doğru, ihtiyaç duyduğumuz bilgilere kolaylıkla ulaşacağımız bir enerji hakim. İletişim trafiğinin artacağını, yeni kontakların kurulacağını söylemek mümkün. Değişik kültürlerden, değişik insanlarla temas halinde olmak ufkumuzu genişletecektir. Negatif anlamda ise yüksek bilincin bakış açısı ile insan olmanın kısıtlı düşünce kalıplarının çatıştığını gözlemleyebiliriz. Bir örnekle anlatmak gerekirse ruhikizinizi ararken kendinizi sürekli sığ ilişkilerde bulmak gibi. Bu tip içsel ve dışsal zıtlıkların yanı sıra kendimize aşırı güvendiğimiz için bir çuval inciri berbat ettiğimiz durumlar yaratabiliriz. Önümüze gelen bilgide eksiklikler olduğunu gözden kaçırabiliriz, büyük resme odaklanırken bazı önemli detayları atlayabiliriz. Ayrıca seyahate çıkacaksak, her ayrıntıya dikkat etmek, özen göstermek şart. 

Tutulma anında birinci ve yedinci evlerin kıstırılmış pozisyonları, ilişkiler konusunda onay arayan bir duygu durumu içinde olacağımızı işaret ediyor. Onay aramamızın yanında karşımızdaki de onay arayan pozisyonda olabilir, biz karşımızdakine aradığı onayı vermeme durumunda olabiliriz, içinde bulunduğumuz ilişkinin toplum veya birileri tarafından onaylanması ihtiyacını duyuyor olabiliriz. Unutmamak gereken en önemli nokta; ne kendimizin, ne de ilişkimizin başkalarınca onaylanmasına gerek olmadığı gerçeğidir. Sana doğru geliyorsa doğrudur. Yine bu evlerdeki burçlar üzerinden bir değerlendirme yaptığımızda ise toplum olarak kısıtlanmış hissetmek, bir lider olarak sesimizi yükseltmeye çekinmek gibi durumlar söz konusu olabilir.

Venüsün aldığı açılar, ilişkiler ve hayatın pek çok alanında değişik yollara ve arayışlara gireceğimizi gösteriyor. Bir ilişkiden diğerine geçmek söz konusu. Zaten bir ilişkisi olanlar da hayatlarını biraz daha renkli hale getirme çabasına girebilirler, oğlaktaki Venüs hafif bir can sıkıntısı ve renksizlik yaratmış olabilir. Bekarlar aradıklarını bulacakları konusunda şüpheye düşüp bu şüpheyle biraz da garip ilişkilere çekilebilirler.  Gariplik hissiyatı veren ilişkilerin biraz tehlike ve bilinmeyen pek çok öğe içereceğini söylemek mümkün.

Yine Venüs'ün yerleşimine bakarak parasal konularda bir takım bereket getirici eylemlerde bulunmanın mümkün olacağını söyleyebiliriz. Bu bir iş girişimi olabileceği gibi birikmiş bir paranın çok akıllı şekilde kullanılması da olabilir. Bazılarımız için ev veya şehir değiştirme gibi konular gündeme gelebilir. 

İşle ilgili konularda rekabetten hoşlanan bir yaklaşım içinde olabiliriz. Hatta bedensel güç gerektiren alanlarda yarışmak çok hoşumuza gidecektir. Bu rekabet içgüdüsü, takım çalışmasını biraz güçleştirebilir, işbirliği yapmak yerine 'benim dediğim, senin dediğin' çatışması içine girmek söz konusu olabilir. İşyerimizde emir almak hoşumuza gitmeyecektir. Ani çıkışlar yapmak konusunda dikkatli davranmakta fayda olacaktır. Öngörülü ve stratejik olmak başarıyı getiren iki unsur olacaktır. Olasılıkları önceden düşünmek, gerektiği durumda bir karşı atak konusunda hazırlıklı olmak kazandırır.

Tutulma günleri civarını etkileyen Mars ve Venüs arasında olumlu bir açı söz konusu; karşı cins ile enerjiler kolay akacak, iletişim olumlu olacak, mevcut ilişkilerde mutlu ve güzel zamanlar geçirmek pek muhtemel diyebiliriz. Çıkma teklifi (hala kaldıysa) ya da ilan-ı aşklar vs için güzel bir etki var, sadece 3-4 gün sürüyor. Ayrıca bu yumuşak etkide kendimiz için güzel bir şeyler satın almak, güzelleşmek adına bakım vs yaptırmak, sevgilimizi/eşimizi mutlu edecek aksiyonlarda bulunmak iyi sonuç verir. Aşk meşk konularında sağlamcı hareket etmek isteyeceğimiz bir dönem. Önümüzü görmeden aksiyon almak istemeyebiliriz. Önü arkası düşünülmüş ilişkilerde hareket etmek güzel sonuçlanacaktır.

Bu Ay tutulması içimizdeki büyük güçlerle karşılaşma ihtimalimizi işaret ediyor. Bazı özel etkiler alabileceğimiz bir dönem olabilir. Bazılarımız için iyi, bazılarımız için kötü etkiler söz konusu. Kişisel haritalar ve haritalarımızı çalıştırma şeklimiz önemli. Çok çalışma ve çaba ile başarıya ulaşmak garanti.

Söylediklerimize dikkat etmemiz gereken zamanlardan geçiyoruz. Sağlıkla ilgili boyun, boğaz, baş bölgelerine dikkat etmekte fayda var. Hayati bir gereklilik yoksa bu bölgelerden operasyon geçirmemek akıllıca olur. Güzellik için bu bölgelere müdahale etmeyin. Botoks hiç tavsiye edilmez, hele ki uzman olmayan yerlerde yaptırılması hiç hiç tavsiye edilmez. 'Botoksta dudağı üç kat şişti, gözü kapandı' gibi haberler görebiliriz. Tutulmanın etkilerinin hafiflemesini beklemek akıllıca olur. Bu dönemde güzelleşmek için basit ve risksiz yöntemler kullanın.

Uzun süredir yaptığımız çalışmaların sonuçlarını almak gündemde. Aydınlanmak, gerçeklere uyanmak mümkün. Sanatsal konularda, mistik konularda büyük hareketler bekleyebiliriz. Dini duyguların sömürüldüğüne şahit olabiliriz. Şiddet temaları öne çıkabilir, özellikle kadına şiddet. 

Köklü değişimlerin başlangıcı

Önümüzdeki günler pek çoğumuzun hayatında seçim yapmayı gerektiren gündemler yaratacak gibi görünüyor. Bu gündemler her konuda olabilir, para, iş, evlilik, yaşadığın yer gibi. Varoluş bir olasılığı seçerken, diğerine tutunmayı bırakmamızı isteyecek bizden. Bir çoğumuz uzun süredir atmamak için ayak dirediğimiz adımları atarken bulacağız kendimizi. Birimiz boşanırken, diğerimiz taşınacak, bir diğerimiz iş ve belki sektör değiştirecek, bir diğerimiz evlilik kararı alacağız diyebilirim. Pek çok kişi için önemli kararlar, değişimler, cesaretini toplayabilenler için güzel başlangıçlar gündeme gelecek. Şunu da ekleyelim; bu gökyüzü enerjisi artık kafa karışıklığı, gönülsüzlük, yarı gönüllülük sevmiyor. Karar vermemek için elinizden geleni yapıp sonra da 'Bak ayağıma dolanıyor, kısmet değil demek ki' diye kendinizi kandırmamanızı tavsiye ederim. Kafamızı ve kalbimizi bir hizaya getirip ne istediğimize karar verdiğimiz her konuda hayat bizi fazlasıyla destekliyor olacak. Önümüzdeki yıllar için bir nevi yatırım zamanı bu dönem. Sonraki yıllarda hayatlarımızın nelerin üzerinde şekilleneceğini belirleyen bir nevi temel atma zamanı. Yapabileceğimiz hareketin ne kadar küçük olduğunun bir önemi yok, hareket edip yönümüzü belirlemek varoluş tarafından misliyle desteklenecek. Bu söz konusu etkiyi en çok hissedenlerin de İkizler, Başak, Yay ve Balık burçlarında yükselen, Ay ve Güneşleri olanlar olacağını söyleyebiliriz.

Venüs ve Uranüs arasındaki üçgen açı pek çoğumuzun hayatına yeni bir aşk veya mevcut ilişkilerde yenilenme getirecektir. Aşkla ilgili aksiyon almaktan çekinmeyenlerin kazanacağı etkiler söz konusu. Hayalini kurduğumuz her ne varsa gerçeğe dönüştürmemiz konusunda varoluşun bizi desteklediğine şahit olacağız.

Kısacası Algol yıldızı ile kavuşum yapan bu tutulmada evet birilerinin başına kötü bazı olaylar gelecektir, ancak bu felaket tellallığı yapmamızı gerektirmez. Birilerine bile isteye zarar vermediysek bizim de başımıza çok zorlu olaylar gelmeyecektir. Yine de işin içinde Algol olunca yukarıda bahsettiğimiz sağlık ve güzellik önlemlerini almanın yanı sıra kafa ve boyun yaralanmalarına karşı kendimizi korumakta fayda var. 'Kaza geliyorum demez. Nasıl korunalım?' diyenler olabilir. İnşaata baretsiz girmemek bir tedbirdir, kasksız motosiklet kullanmamak bir tedbirdir. Tedbirimizi alıp hayatımıza devam edeceğiz. Bu tutulma hakkında söylenecek en önemli nokta, pek çoğumuzun yaşamına değişiklik getirecek olmasıdır. Bu değişikliklerin de iyi ve güzel olacağından şüpheniz olmasın. Şöyle söyleyeyim Neptün'ün Güneşe ve Merküre yaptığı üçgen açılar bizi ve düşünme şeklimizi tatlı tatlı değiştirip şekillendirecek. Yapamam ya da nasıl yapacağımı bilmiyorum dediğimiz şeyler için bile bakış açımızın değiştiğine şahit olacağız. Her ne hayaliniz varsa peşinden gitmek için güzel zamanlar. Kalkın ve hareket edin, plan yapın, bilgiye ihtiyacınız varsa araştırın, insanlarla bağlantı kurun. Başarmak istediğiniz her neyse bu konuda yapılması gerekenlerin bir listesini çıkarın. Bazen başlamak için tek bir insana telefon etmek bile yeterlidir. Kalkın ve yapın. Evren hangi yönde hareket etmek istediğimizi görmek istiyor ve başarı hiç olmadığı kadar garanti görünüyor. Kader gayrete aşıktır diye boşuna dememiş eskiler. Kaderini yaratan ol.

Güç sizinle olsun. Aşkla kalın..