Venüs Yay Burcuna Geçti

Venüs Yay Burcuna Geçti

Venüs 7 Ekim’de Yay burcuna geçti. Yani bu ne demek oluyor? 5 Kasıma kadar ilişkilerimizi biraz daha hafif, biraz daha eğlenceli bir modda yaşayacağız. Annenizin babanızla kıyasıya kavga etmek yerine tatlı tatlı laf sokmaya başlamasından da anlayabilirsiniz Venüs’ün Yay burcuna geçtiğini.

Bir ilişkimiz var veya gönlümüzün sultanını arıyor olabiliriz, her durumda keyfimiz yerinde olacak. İlişkisi olanlar, ilişkilerini daha yumuşak, daha hafif bir enerjiyle yaşarken bekarlar da ortamlara akıp sosyalleşmenin, eğlenmenin tadını çıkaracaktır. Eğer artık ciddi bir beraberlik arayışına girmiş bekar bir bireyseniz Yaydaki Venüs’ün de etkisiyle flört koleksiyonu yapmak yerine, bir yere varmayacağını gördüğünüz ya da çok da tipiniz olmayan kişilerle olan kontaklarınızı sonlandırın. Yani vazgeçmek gerektiğinde kimlerden bir kalemde vazgeçebileceğine, kimden vazgeçmek istemediğine karar vermek kazandıracak.

Özellikle uzun süreli ilişkilere Venüs Yayın çok iyi geldiğini söylemek mümkün. Taraflar nefes alacak, eğlenecek fırsat bulurlar. Yine de her harita ve her birey kendi şartlarına en uygun durumları kendine çekecektir. Mesela Yay burcuna geçen Venüs, Yaydaki Güney Ay Düğümü ile kavuşum yaptığında süresi dolan, tarafları yıpratmaya başlamış ilişkiler beklenmedik şekilde sonlanacaktır. Her eski ilişki bitmek zorunda değil. İlişkide aksayan bir alan varsa taraflar konuyu masaya yatırıp değerlendirip değişime gitmeyi seçebilir. Bu kavuşum bazılarımız için ticari partnerlerimizden ayrılma anlamına da gelebilir. Malum Venüs para ile de ilgili.

Bazılarımız ise bu kavuşum sayesinde değerler konusuna kafa yoracak, hayatta bizim için nelerin öncelikli ve daha değerli olduğunun idrakine varacağız. Bu dönemde önceki yıllarda yaptığımız bir işe, işyerine veya kazanç kaynağına geri dönmek de söz konusu olabilir.

Bir de eski bir eş veya sevgili ile tekrar karşılaşma ihtimali olanlar var. İşin içinde Güney Ay Düğümü olduğu için bu karşılaşmanın kadersel olduğunu söylemek mümkün. Taraflar Yay’ın yumuşak enerjisi ile geçmişte birlikte neyi başaramadılarsa gözden geçirip tekrar deneme kararı alabilirler. Gerçeklerin ve bazı durumların yüksek anlamlarının konuşulma, açıklığa kavuşturulma ihtimali var.

Negatif veya pozitif anlamda hakedişlerimizi alacağımız, ilahi adaletin işlediğine şahit olacağımız bir dönemden geçeceğimizi belirtmeliyiz. Geçmişte birilerinin zarar görmesine sebep olduysak aynı veya benzer konularda sorunlar ile uğraşmamız kaçınılmaz gibi görünüyor. Güney Ay Düğümü geçmiş karmalarımız ile alakalıdır. Bu alanda negatif karmamız biriktiyse negatif, pozitif karmamız biriktiyse pozitif beklenti içine girebiliriz.

Çok uzun zamandır yapmak istediğimiz, ancak bir türlü adım atamadığımız konularda bir nevi evrenin zorlaması ile karşılaşabiliriz. Bazılarımızın da uzun zamandır istediği şeyler kucağına düşebilir. Yay işte; bir nevi şans ayağımıza gelebilir, kaçırmamakta fayda var. 

Herkese aşk dolu, hafif, eğlenceli bir Venüs Yay transiti diliyorum.