Yeni Ay Bizden Plan Yapmamızı İstiyor

Yeni Ay Bizden Plan Yapmamızı İstiyor

11 Mayıs 2021 saat 21.59da gerçekleşecek olan Yeni ay haritası bir hayli hareket getirecek gibi görünüyor. Pek çoğumuz yaşam alanlarımızı, bulunduğumuz mekanları değiştirmek arzusu içinde olacağız. Seyahat etmek için büyük bir istek duymak mümkün. 13 Mayısta gerçekleşecek Güneş Neptün sekstilinin etkileri Yeni ay döneminde hissedilir durumda. Hassasiyetimiz, sezgilerimiz ve yaratıcılığımız yüksek olacak. Psişik yeteneklerimizin keskinleşmesiyle kendimiz, çevremizdeki insanlar, hatta gelecekle ilgili içgörüler edinme ihtimalimiz var. Gelecekle ilgili hedefler belirlemek için güzel bir zaman dilimi olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca ihtiyacı olanlara yardımda bulunmak için de güzel bir enerji mevcut. Spiritüel pratiklerimizi derinleştirmek, beden ve ruhu dengeye getirmek için elverişli zamanlar.

Yeni ayın ardından 17 Mayısta gerçekleşecek Güneş Pluto üçgeninin etkileri de Yeni ay zamanında hissedilir durumda. Bu dönemde hayatlarımızda odaklandığımız konular her ne ise bu konularda derin tecrübeler yaşayacağımızı söyleyebiliriz. Hayatlarımız üzerinde güç sahibi olacağımız, pozitif değişimler yaşayacağımız bir kaç günden geçeceğiz. Güçlü pozisyonlardaki kişilerle aramız iyi olacak, olumlu izlenim bırakacağız. Pluto bir nevi ayıklamayı da temsil ettiğinden etrafımızdaki gereksiz eşyalardan kurtulmak için de uygun günler. Kişisel veya iş yaşamımızla ilgili sorunları da kolaylıkla çözüme ulaştırabiliriz. İşle ilgili konularda durumunuz uygunsa liderlik yeteneklerinizi ortaya koyacağınız görevler üstlenip göz doldurmak da söz konusu olabilir. Ayrıca duruşumuzla ve kişisel çekiciliğimizle de insanlar üzerinde olumlu etki bırakma şansımız var. Değişiklik yapmakla ilgili planlarımızı insanlara açıklamak için uygun zamanlar, sorunsuz ilerleyebileceğimiz bir dönem. Biraz kafa yormakla para kazanmak için yeni yollar bulma ihtimalimiz var. Gizli ilimler gibi konularda araştırma yapmak ve okumak ufkumuzun genişlemesine imkan verecek, bilmediğimiz pek çok bilgiye kolayca ulaşacağız. Kişisel haritalarımızın durumuna göre romantik ilişkilerimizde romantizmin artacağı, enerjinin yumuşakça akacağı etkiler söz konusu.

Ay Pluto arasındaki üçgen açı bütün burçlara kendilerini ifade etmede özgürlük verecek ve zihinlerini kısıtlayan düşüncelerden kurtulma şansları olacaktır.  Yine herkesin çok daha hassas ve en derinlerde gizli olanları hissetmeye açık olacağını söylemek mümkün. Bazılarımız bu kuvvetli enerjileri dönüşmek için kullanacak, birileriyle ilgili duygu ve düşüncelerimizi sansürsüz şekilde ifade etmek mümkün, uzun zamandır hayatımızı askıya almamıza sebep olan duygular ifade edilebilir. Bazı toksik ilişkilere son noktalar konacak gibi görünüyor. Pek çoğumuz karşımızdaki insanın değişeceğini umarak vakit kaybettiğimizi anlayacağız. Kalbimizin peşinden gitmekte zorlanmayacağımız bir dönem olduğunu söyleyebilirim. Bu etkilerle dönüşmek çok daha derin bir düzeyde gerçekleşecektir. Kendinizi tükenmiş, değişmek için bile gücü kalmamış hissediyorsanız gökyüzü enerjilerinin sizi yönetmesine izin verin. Bekarların bir bölümü aradıkları aşkı bulabilirler.

Merkür ve Satürn arasında da güzel bir üçgen açı var. Bu açı işle ilgili plan ve organizasyon yapma yeteneğimizi arttıracaktır. Konsantrasyon kapasitemizin yüksek olacağı, önemli projeler için organize olabileceğimiz, iletişimin etkili olduğu günler. Özellikle büyük bir işiniz varsa, hükümetin bir birimini yönetiyorsanız, politika ile ilgiliyseniz güzel etkiler var. Uzun vadeli ekonomik planlamalar yapılabilir. Bu açının negatif yanı, düşüncelerimiz çok ciddi ve ağır olabilir. Bayram tatili öncesindeyiz, planları, organizasyonları, yapabileceklerinizi yapın ve bırakın. Dinlenmek de bir ihtiyaç. Ayrıca gökyüzü enerjileri doğru zamanda, doğru yerde olmamız konusunda da bize yol gösterecek gibi duruyor. Biraz çaba, biraz tevekkül edip akışla gitmek harika sonuçlar doğurabilir.

Mars Uranüs arasındaki sekstil açı ise bu günlerde önümüze çıkan fırsatlarla bizi şaşırtabilir. Tarzımız olmayan cevaplar vererek elde edeceğimiz sonuçlardan memnun olma ihtimalimiz var. Özellikle işle ilgili fırsatlar kucağımıza bırakılabilir. Geleneksel olmayan yollara yönelip sorunlarımızın çözümü için yaratıcı yöntemlere başvuracağız gibi görünüyor. Birilerinin dikkatini çekmek istiyorsak iyi bir dönem. Kullanmadığımız yöntemler kullanmak, daha önce cesaret edemediğimiz adımlar atmak olumlu sonuç verebilir.

Gökyüzünde sınırlayıcı yapıların yıkılmasını ve kişisel olarak ilerleyebilmemizi destekleyen enerjiler var. Otorite figürleri ile ilişkilerimizi gözden geçireceğimiz kesin. Günlük yaşam rutinlerimizin değişmesi söz konusu. Bazı haritalar kazalara açık olabilir. Trafikte dikkat etmekte fayda var.

Gelelim özel detaylara. Günlük hayatın akışı içinde olanları ne kadar sorgulama şansımız oluyor sizce? Gerek zamansızlıktan, gerekse düzen bozulur diye korkmamızdan pek çoğumuz bize zarar veren durumları bile pek sorgulamamayı seçiyoruz. Pek çoğumuzun yaptığı işle, çalıştığı yerle ilgili memnuniyetsizliği vardır. Paranın tatlılığından sesimizi çıkarmak, başka bir alana kaymak aklımıza gelmez, bazen de aklımıza gelir ama işimize gelmez. Ya da evliliğinizde veya romantik ilişkinizde aksayan taraflar vardır, ‘Amaaan hangi ilişkide yok ki..’ der ve o ilişkiyi boğazınızı sıkan bir halka şeklinde devam ettirirsiniz. ‘Amaan hangi ilişki sorunsuz ki..’ doğru bir yaklaşım ama sadece küçük sorunlar için. İşte veya ilişkide küçük veya büyük sorunun ne olduğunu irdelemeyeceğim, çünkü herkes için farklıdır. Dikkat edeceğimiz nokta şu; mutlu muyuz? Yastığa başımızı koyduğumuzda ne hissediyoruz? Durumları idare etmek için inanılmaz bir çaba mı sarfediyoruz? En önemli soru da şu; ilişkiyi, parayı mı yoksa ne olursa olsun kendimizi mi seçiyoruz? Ben ne istiyorum? Ne olursa, nasıl olursa mutlu olurum? İlla bir şeyleri arkada bırakmak zorunda değiliz. Patronumuza, eşimize ‘Ben şunu istiyorum.’ diyebiliyor muyuz? ‘Şartları başka türlü ayarlamak, başka türlü davranmak mümkün mü?’ diye sorabiliyor muyuz? Kişisel ihtiyaçlarımızı karşılamazsak o ilişkinin sağlıklı olmayacağının ya da işimizi en iyi verimle yapamayacağımızın farkında mıyız? Benzer soruları hayatımızın pek çok alanı, pek çok ilişki şekli, pek çok işleyiş için sormamız mümkün. O alanların, temel sorunların neler olduğunu Pluto Retrosu yazımızda anlattık. Okumadıysanız yazıya buradan ulaşabilirsiniz. Bayram tatili öncesinde gerçekleşen bu Yeni ayla birlikte bayram boyunca kendimize bazı sorular yöneltebiliriz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi derin farkındalıkları, derin dönüşümleri tetikleyen, mümkün kılan etkiler var. Gelin bu soruların başlıcalarını sıralayalım:

Mutlu muyum? Pek çoğumuz mutlu olduğumuzu söyleyebiliriz. O zaman şu soruyu cevaplamakta fayda var; bir peri gelse sana 3 dilek hakkın olduğunu söylese ne dilerdin? Dileklerimiz değişiklik istediğimiz, pek de memnun olmadığımız alanlardır aslında. Bu dilekler için aksiyon alıyor muyuz? Farklı olması için hareket ediyor muyuz? ‘Aaa ama benim yapabileceğim bir şey yok.’ diyebiliriz. Öyle gözüküyor olabilir, sorunların en temeline indin mi? Her sorunda alınacak bir aksiyon, yapılacak bir hareket vardır. Bazen bu çabalamayı, bazen bir alışkanlığı bırakmayı, değişmeyi, değiştirmeyi, bir sürü konuşma yapmayı, birilerini hayatımızdan çıkarmayı gerektirebilir. Yapılacak iş ne kadar zorlu görünürse görünsün önemli olan bu çabaya ne kadar istekli olduğumuzdur. Sorun önümüzde dağ gibi de görünse sadece çabalayanların başardığını hep aklımızda tutmalıyız. Mutlu olmaya ne kadar istekliyim? Neleri yolumda engel olarak görüyorum? Engel olarak gördüklerim değişir mi, nasıl değişir? Beni engelleyen korkularım olabilir mi? Korkularıma rağmen yapabileceğim neler var? Yardım alsam daha mı kolay ilerlerim? Kim bana yardım eder? Soruları durumumuza göre çeşitlendirmek mümkün. Görüldüğü üzere sadece soru sorarak ve cevaplayarak kendi kişisel mutluluğumuza giden yolda işimizi kolaylaştıracak bir harita çıkarabiliriz. En büyük soru şu; konu mutluluk olduğunda nasıl hissediyorum, mutluluğu hakettiğimi düşünüyor muyum? Tüm bu soruları sormak, cevaplamak, derinleşmek, plan yapmak için şahane bir Yeni ay ve bayram tatili var önümüzde. Çok mutlu olun e mi?